SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Adnan Öztürk siyasete giriyor

Adnan Öztürk siyasete giriyor

Galatasaray Spor Kulübü eski yönetim kurulu üyesi Adnan Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi'nden siyasete giriyor.

Galatasaray’ın eski başkan yardımcısı Adnan Öztürk siyasete sağlam adımlarla girmenin eşiğinde. Geçtiğimiz mayıs ayında yapılan olağanüstü kongre ile birlikte Sarı kırmızılı kulüpte yöneticilik görevi sona eren Adnan Öztürk bambaşka sulara yelken açıyor.

Galatasaray’da başkan yardımcılığı yaptığı 2 yıl içinde farklı bir yöneticilik portresi çizen ve gerektiği anda sivri çıkışlarıyla gündem değiştiren Adnan Öztürk’ün ismi CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçiyor.

Sarı kırmızılı kulüpteki yöneticiliğin yanısıra yıllarca Galatasaray EğitimVakfı’nda da görevlerde bulunan Adnan Öztürk’ün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yakın olduğu biliniyor. Adnan Öztürk, Galatasaray’da yönetici iken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türk Telekom Arena’da Real Madrid maçına davet etmişti.

Kılıçdaroğlu ve Öztürk sonraki günlerde birçok kez bir araya gelirken, Adnan Öztürk’ün yavaş yavaş siyasete ısındığı ileri sürülüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun spor yöneticiliğinde dürüst, sert ve lafını esirgemeyen bir izlenim bırakan Adnan Öztürk’e İstanbul B.Ş.Belediye Başkanlığı için ön teklifte bulunduğu öğrenildi. Bu gelişmenin ardından Adnan Öztürk’ün geçtiğimiz hafta Bodrum’da CHP’nin eski genel başkanıDeniz Baykal ile de Bodrum’da görüştüğü ve bu ikili arasında da son derecesamimi bir görüşme geçtiği bildirildi.

Adnan Öztürk’e Deniz Baykal ile yaptığı görüşmeyi sorulduğunda ise görüşmeyi doğruladı ancak içeriği hakkında bilgi vermesinin mümkün olmadığını şöyle açıkladı; “Evet Sayın Deniz Baykal ile görüştüm son derecesamimi bir sohbet yaptık. Sadece bu kadar. İçeriği ile ilgili detay vermem mümkün değil.”