SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray tarihinin unutulmaz isimlerinden, sarı-kırmızılı ekibin unutulmaz futbolcusu Reha Eken, 88 yaşında hayatını kaybetti. Bir dönem G.Saray’da yöneticilik de yapan Eken, Çapa Hastanesi Göğüs Cerrahisi’nde ağır bir operasyon geçirmişti. Bir süredir tedavi altında tutulan Reha Eken’in hayatını kaybettiği bildirildi.

G.Saray Spor Kulübü resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, “Kulübümüzün efsane futbolcularından, Divan Kurulu üyemiz, Yönetim Kurulu eski üyelerimizden Reha Eken’in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Efsane futbolcumuza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm Galatasaray Camiası’na ve Türk futboluna başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verdi.

1925 yılında doğan Reha Eken 12 yıl boyunca Galatasaray forması giydi ve sayısız gole imza attı. Galatasaray’ın yetiştirdiği büyük golcülerden biridir. Futbol hayatı boyunca 4 kez Milli Takım’da görev yaptı ve buna rağmen 4 maçta 5 gol atarak bir rekora imza attı.1954 yılında futbola veda etti. 1965-68 yılları arasında Suphi Batur’un başkanlık döneminde yönetim kurulunda görev yaptı.

Yayınlanma Tarihi:14:25,