SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NTVSPOR’da yayınlanan %100 Futbol programında Beşiktaş – Trabzonspor maçını yorumlayan Rıdvan Dilmen, “Beşiktaş’ın Trabzonspor’a olan saygısından dolayı maç 2-0 sona erdi” diye konuştu.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satırbaşları şöyle:

– Geçen sezon 34 hafta Beşiktaş’ı konuştuk; bol pozisyon veren, kalecisi eleştirilen, defans oyuncuları eleştirilen bir takım vardı. Beşiktaş bugün derbi maç nasıl oynanırsa öyle oynadı. Beşiktaş’ın Trabzonspor’a olan saygısından dolayı maç 2-0 sona erdi. Sabırlı bir şekilde ikinci bölgede oynuyorlar. İlk yarıda pozisyonu çok net yok. İkinci yarıda ilk yarının benzeri gibi başlarken değişkliklerle hücum alternatifleri çoğalmaya başladı ve Trabzonspor’un zaaflı bölgesine gitti, vitesi 2’ye attı, 3’e attı ve son dakikalar dışında bu böyle devam etti.

– Trabzonspor gollerle mağlup olmadı, oyunla mağlup oldu. Siyahlı takım, beyazlı takıma göre futbol olarak önde görüldü. 1 puanın zaten cepte olduğu görülüyor ama siyahlı takım dediki 1 puan yetmez. Beyazlı takım da dediki ben buradan 1 puan alsam iyidir. Fernandes artık bildiğimiz forvet arkası gibi oynamıyor, orta saha gibi oynuyor. Trabzonsporlular maçı umutsuzca izledi. Ne zaman yiyeceğiz acaba golü diye izlediler. O yüzden 1 puanı alsak iyi sonuç diye düşündüler.

– İbrahim Bey’in ve yöneticilerin orada olması çok önemliydi ve tebrikte ediyoruz. Çok güzel görüntüler verdiler. Trabzonspor’u Ekim-Kasım ayında lig şampiyonluğu adayları arasında görmeyiz. Şampiyonun 20, 25 puan altında bitirir ligi. Trabzonspor’un şampiyonluk için zayıf bir kadrosu var. Bugün isminden dolayı maç 2-0 bitti.

– Olcan’dan sol bek olmaz. İyi bir sol bek olsaydı bugün Trabzonspor’da o golü yemezdi. Olcan bir hücum silahıdır. Bugün iyi niyetiyle oynamaya çalıştı ama Olcan’dan sol bek olmaz. Beşiktaş, eksiklerini görmüş, iyi bir kaleci almış, savunmada top rakipteyken organize olduğunu artık görüyoruz. Beşiktaş takımı özellikle derbi diye adlandırılan bu maçı çok doğru oynadı. Olgun bir oyun oynadı. Atiba’nın ve Fernandes’in de ona katılmasıyla oynadıkları sabırlı oyunda galibiyette çok önemliydi.

– Beşiktaş’ın geçen sezonki coşkulu oyunu zaman zaman çaylak oyunu gitmiş ve artık olgun bir oyun oynayan takım gelmiş. Geçen sezon ayrıca Beşiktaş’ın maç kadroları geldiğinde yutkunuyorduk çünkü alternatifleri yoktu ama bu sezon çok alternatifi olan bir kadrosu var. Bu çok önemli bir gelişme Beşiktaş için.