SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan 3. şampiyonluğu istiyor

İtalya Serie A son iki sezondaki şampiyonu Juventus'ta başkan Andrea Agnelli, üst üste 3. kez lig şampiyonluğunu kazanmak istediklerini söyledi.

Güncellenme: 15:43, 19/08/2013
Başkan 3. şampiyonluğu istiyor

Juventus Başkanı Andrea Agnelli, dün akşam Roma’da Lazio’yu 4-0 yenerek kazandıkları Süper Kupa’yı değerlendirerek, “4-0 önemli bir sonuç. Doğru bir şekilde yeni sezona başlıyor olmak bizi memnun etti. Çünkü zor bir yıl olacak” dedi.

Agnelli, takımının Süper Kupa zaferinin ardından hedeflerinin son iki sezondur kazandıkları lig şampiyonluğunu yeniden kazanmak olduğunu belirterek, “Juventus, 100 yıllık bir kulüp. Benim ailem bu kulübün 90 yılında var. Juventus tarihinde sadece bir kere kulübün 3 yıl üst üste şampiyon olmuşluğu var o da 1930’lu yıllarda. O nedenle bu hedefi, her gün çocuklara, camiaya, herkese hatırlatmak önemli. Kazanmaya devam etmek için yüzde yüzümüzü vermeye devam etmeliyiz” diye konuştu.

Ligde üst üste 3’üncü şampiyonluğu hedef belliyen Juventus Başkanı, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin ise kendileri için bir rüya olduğunu, bu rüyayı gerçekleştirebileceklerinin farkında olduklarını ancak kimseyi aldatmamaları gerektiğini kaydetti.

Grup kuralarını beklediklerini ve ilk olarak gruptan çıkmayı hedeflediklerini aktaran Agnelli, sözlerini tamamladı:

“Gruplardan sonra maç maç gideceğiz. Avrupa’da pek çok güçlü takım var. Bunlardan birini düşünecek olursak Real Madrid ki; 2002’den bu yana bu kupayı kazanamıyorlar. Burdan ne kadar zorlu bir yol olduğunu anlayabiliyoruz. O nedenle ilk aşamada üst üste 3. lig şampiyonluğunu kazanmak, bizi tarihe geçirir. Bu yolda yıl yıl gelişerek ilerlemek ve doğru transferlerle Avrupa’da başarıya ulaşabileceğimizi düşünüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:15:41,