SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zeki Yavru'nun 23. dakikadaki o sihirli kademesi olmasaydı, hevesli Beşiktaş skoru 1-0'a getirir, ilk devre sonuna kadar da gol veya goller bulurdu. Sanki son 1 ayda 4 resmi Avrupa maçına Beşiktaş çıkmış, Trabzonspor yatmış uyumuş. İlk devrede karşı kaleye öyle bir uğrayıp geçtiler. Geçen seneyle kıyaslamak doğru değil ama resmen geçen senenin devamı gibiydi sahadaki Trabzonspor. Hoca ve yönetim değişikliklerinden kafası dönen takımda iki misafir var; biri Malouda, diğeri Aykut Demir.

Devamlılığı yok dedikleri Malouda olsa gerek. Devamlılığı olan ise Fernandes ile Hutchinson. Kanada'dan futbolcu çıkma olasılığının da ne kadar yüksek olduğunu öğrenmiş olduk. Fernandes'in de neden daha çok para diye direttiğini. Oysa Colman oyundan çıkarken, yedek kulübesine başını bile çevirmeden gitti. Herhalde İstanbul'da önemli bir randevusu vardı.

İKİNCİ GOL SKANDAL!

Beşiktaş maç boyunca zaman zaman tempo yaptı. Aslında Fernandes'e kalmış bir takım var. Taşıdığı toplar da kullandığı serbest vuruşlar da tehlikeli. Golü buldukları dakikaya kadar tüm atakları yönetti. Beşiktaş'ın iki golü de defansın değil takımın suçu. İkinci golün affı yok. Gökhan Töre ve Beşiktaşlı oyuncular adeta idman golü attılar.

Bu arada Akçay ne yaptı? Maçı kaybetmemek için her şeyi düşündü. Maçı sonuna kadar savunan adamı oynadı. Takımın boyunu çok kısalttı. Colman'ı soyunma odasına göndermesi beklenen gelişmeydi. Onun yerine Adrian'ı almamasına ben dahil binlerce insan şaşırmıştır herhalde. Zokora ile oyunu beraberliğe bağlama stratejisi tutmadı.

Akçay'ın en güzel hareketi Yusuf Erdoğan'dı. Bu takım Yusuf Erdoğan'la, Abdülkadir'lerle kaybedebilir. Avrupa maçlarını saymıyoruz, bu ilk maçı. Rakibini ciddiye alan bir ekiple oynadı. Daha ilk maçtan transfer istenmez ama bu takıma sol bek de lazım, forvet de. Belli ki Akçay, takımına Total Futbol alıştırmaları yaptırmakta. Bunu sadece savunarak yapmamalı. Elimdeki imkanlar bu derse, ona diyeceğimiz bir şey yok!