SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

10 numara Olcay!

Kartal’ın Şahan’ı Olcay, attığı gol ve yaptığı asistle ayakta alkışlandı. Geçen sezonki 11 gollük performansının devam edeceğinin müjdesini Trabzonspor maçıyla verdi.

Güncellenme: 11:42, 19/08/2013
10 numara Olcay!

Bir önceki sezonda attığı 11 golle Beşiktaş'ın en etkili ismi olarak öne çıkan Olcay Şahan lige kaldığı yerden devam ediyor. Gladbach, Duisburg ve Kaiserslautern sonrası Türkiye'ye Beşiktaş formasıyla adım atan gurbetçi oyuncu, dün de ‘Şifovari' futboluyla Beşiktaş seyircisinin takdirini topladı.

Olcay dün sahanın en çok çalışan isimlerinden biriydi. Trabzonsporlu oyuncuların faullerine maruz kalsa da yılmadı. 75. dakikada fırsatçılığını konuşturdu, sağ çaprazdan sert vurdu. Aykut'un ayağına çarpan top Onur'un ayaklarının arasından ağlara gitti. Formasında taşıdığı numara gibi oynamaya devam eden Olcay, 81'de yine sahnedeydi. Yaptığı presin ödülünü aldı. Zeki'yle yaptığı mücadele sonrası pasını Gökhan'a aktardı. Kendisi gibi gurbetçi olan oyuncuya topu ağlara göndermek kaldı.

‘70'ten sonra çok gol atarız!'

Maç sonrası mikrofonlar Olcay'daydı. “Maça iyi başladık ve kazanmayı çok istiyorduk” diyen Olcay, “Geçen yıl İnönü'de son dakikada kaçırdığım gol için gol atmayı istiyordum ve bunu başardım” dedi. Olcay, “Geçen sezon yedek kulübesinden gelen kimse yoktu. Şimdi önemli oyuncularımz var. Bu sezon 70. dakikadan sonra çok gol atarız” diyerek sözlerini tamamladı.

Utkan AYDIN

Yayınlanma Tarihi:09:06,