SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikstürün ‘iyi' veya ‘kötü'süne inananlardan değilim.. O zaman diliminin kendi şartları olduğunu düşünenlerdenim. Sakatlar, cezalılar ve gidişat gibi. 6 as oyuncunuz eksik, sisteminizse ayağa olmayan ayakkabı gibiyse lige Konya'da başlamak avantajdır. Tabii Konya ismini ikliminden veya ‘güzel şehir' diye değil, yetersizliğinden.

Çok kötü bir takım Konya. Bu sene düşmeye en yakın isimlerden. Ama F.Bahçe'nin ölü diriltmeye dönük kırılgan yapısı, onları da ilk maçta 2-0'dan gelip galibiyet sahibi yaptı.

Maçı çeviren Konya değil aslında, Ersun Yanal'ın müthiş bir özgüvenle yaptığı değişiklikler. İkinci yarıda çıkardığı Kuyt sahanın en iyisi değildi ama yerine giren Webo'yu sağ kanatta oynatıp, her pozisyonda sağa kayıp açıkları kapatan Alper'in yerine de Salih'i alırsan, omuzlarına da büyük bir yük alırsın ilk maçtan.

BEKİR OYNAMAZ!

Yobo’nun harika oynadığı 90 dakikada 3 gol yenmesi nasıl yazıya dökülür ki? Veya 3. resmi maçında da sahanın en iyisi kalecinse bunun adı nedir? Son yarım saatte karşısında Barcelona varmışçasına çaresizce kalmaya ne demeli!

Yenen 2 golde Salih'in hatası büyük. Bekir zaten defansın arasına sızmış Konya'lı gibi. Bu kadar büyük yatırım yapan, her kulvarda zirveye oynayacağını iddia eden bir kulübün 234567 tane eksiği olsa, Bekir oynamaz. Bunu defalarca tüm Türkiye'nin gözüne soktu ama ülkenin genel döngüsü bu. Aynı teknik adamlar, aynı oyuncular.

Yeni transfer Emenike çok güçlü, vurduğunu indiriyor. Atamadığı bir gol ve hemen arkasından yenen bir gol yine klasik yeni transfer sendromu yaşayacağını, kendisini yeniden ispatlamak zorunda bırakılacağının göstergesi… Ama bence mükemmel bir transfer.

Emre kaptan'la bitirelim. Lig öncesi yapılan son toplantıda arkadaşlarına ilk yarıda 45 puanı hedef olarak koymuş. Yani 17 maçta 6 puan kaybetmeleri gerektiğini ve bununu kendilerini şampiyon yapacağını düşünmüş. İlk maçta 3'ü gitti, kaldı 3. Bence F.Bahçe'nin yıllardır en büyük problemi bu. Başkanı, eski hocası, yerine gelen Yanal ve futbolcular. ‘Şampiyonlar Ligi bizim' ‘UEFA Kupası bizim', ‘Kesin şampiyonuz', ‘3 yıl üst üste şampiyonuz', ‘3 kupa da bizim', ‘Gümbür gümbür bir F.Bahçe izleyeceksiniz.' He canım he… Peynir gemisini bile yürütemeyen bu laf illeti, bir futbol takımını başarıya koşturmaz.