SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği teknik direktörü Metin Diyadin, Çaykur Rizespor’a 1-0 yenildikleri maç sonunda, özellikle ilk yarı kendisinin de beklemediği kadar kötü bir oyun çıkardıklarını vurgulayarak, “Maçı kendi sahamızda kabul edip kontra atağa çıkar gibi bir görüntümüz oldu. Bu benim hiç istemediğim bir oyun. Pas yüzdemiz düşüktü. Yediğimiz golde defanstan çıkışta kaptırdık. İlk yarı beklentinin altındaydık” dedi.

İkinci yarı değişikliklerle birlikte iyi oynamaya başladıklarına işaret eden Diyadin, “Yakaladığımız pozisyonlar var ama yeterli olmadı. Kırmızı karttan sonra moralimiz de bozuldu. Bu dakikadan sonra rakibimiz pozisyonlar buldu ama bunlar olağan şeyler. Çok hak ettiğimiz bir maçı kaybettik diyemem” diye konuştu.

Kırmızı-siyahlı futbolcuı Jimmy Durmaz ise iyi futbol oynayamadıklarını belirterek, “Sahaya istediklerimizi yansıtamadık. Kazanacak pozisyonları bulamadık. Mağlubiyet kaçınılmaz oldu” ifadesini kullandı.

Durmaz, bir gazetecinin, Fenerbahçe ile transferde adının geçtiği söylemesi üzerine, sadece Gençlerbirliği ile ilgilendiğini bildirdi.

Özgür İleri de maça iyi başladıklarını ancak devamını getiremediklerini anlatarak, “Çaykur Rizespor’un ligdeki ilk maçı ve taraftar desteğini arkasına aldı. İyi işler yaptılar. Takım olarak bu futbolu daha ileri taşımalıyız, aksi taktirde işimiz zor olur” diye konuştu.