SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bruma ve Kampl’da geri sayım!

Bruma ve Kampl’da geri sayım!

Cimbom yanbancı transferi için gün sayıyor... Bruma konusunda Portekiz’de Tahkim Kurulu’nun vereceği karar beklenirken, Kampl için de hafta içinde Avusturya’ya transfer seferi düzenleniyor

Elmander’in resmen sözleşmesini feshetmeyi bekleyen Galatasaray'da 10. yabancı kontenjanı için iki aday var. Bruma ve Kampl… Fatih Terim önceki gün Bruma için “İlgilendiğimiz bir oyuncu. Kadromuzdaki yabancı sayısının düşmesini bekliyoruz” derken Bruma da ülkesinde takımı Sporting ile arasındaki davanın sonuçlanmasını bekliyor.

‘Oynamak istiyorum'

Tek başına antrenmanlara devam eden futbolcu, “Tek istediğim futbol oynamak, Lizbon'da ya da başka bir takımda” şeklinde konuştu. Portekiz basını daha önce Galatasaray'ın Bruma ile anlaştığını duyururken Bruma, davayı kazanır ve serbest kalırsa bonservis ücreti ödemeyecek. Bruma'ya ise ‘resmen' gitmesi düşünülen Elmander'in aldığı yıllık 1.8 milyon euro garanti para verilecek.

Kampl için Avusturya seferi

Galatasaray’ın, Şampiyonlar Ligi'ndeki Fenerbahçe-Red Bull Salzburg maçları sonrası gündemine aldığı Kevin Kampl konusunda da sona yaklaşıldı. Avusturya ekibinin Aalen'den 3 milyon euroya aldığı oyuncuyu Galatasaray 7 milyon euroya bitirmeye çalışacak… Başkan Ünal Aysal'ın görevlendirdiği isimler birkaç gün içinde Avusturya'ya giderek Salzburg kulübüyle masaya oturacak. Tahkim Kurulu'nu yanıtına göre Bruma; transfer masasındaki pazarlıktan çıkacak sonuç doğrultusunda ise Kevin Kampl, Aslan olacak.

Bahadır ÇOKİŞLER