SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Slaven Bilic'in, kaptanlığı, takımda düzenli oynayacak bir oyuncuya vermek istemesiyle başlayan kriz yeni bir boyuta taşındı. İbrahim Toraman'ın kendi isteğiyle kaptanlığı bıraktığını açıklamasıyla medyada ses getiren gelişmeler sonrası siyah-beyazlı futbolcular kendi aralarında ilginç bir anket yaptılar. Soru, “Bu sezon kaptan olarak kimi görmek istersiniz?” idi. 30 kişiyi bulan kadrosu ile Süper Lig'in en kalabalık takımları arasında yer alan Beşiktaş'ta geçtiğimiz günlerde yapılan bu ‘mini seçimden' İbrahim Toraman'a kötü haber çıktı. Takımın en kıdemli Türk oyuncusu olan mevcut kaptan Toraman arkadaşlarından sadece 3 oy alabildi.

SIVOK’A GÜVENOYU

Ankette, takımın en eski yabancılarından Tomas Sivok en fazla oyu alan isim olarak öne çıktı. İkinci sırayı alan isim bir diğer popüler yabancı Filip Holosko oldu. Bu anketin bağlayıcılığı olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak görünen o ki bu tartışma daha çok su kaldıracak.

‘KAPTANLIK DEĞİŞMEDİ’

Kaptanlık tartışmalarına Önder Özen açıklık getirdi. Sports TV yayınına katılan Özen, “İbrahim Toraman'ın yeniden kaptan olarak atandığı doğru değil. Çünkü kendisinden kaptanlık alınmadı. Beşiktaş'ın 1. kaptanı Toraman, 2. kaptanı Necip, 3. kaptanı Sivok'tur” dedi.

Ersoy ÖZDEM / AMK