SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligin ilk haftası çok heyecanlı geçecek. Ancak bazı maçlar var ki ilginç randevulara sahne olacak. İşte o buluşmalar.

Daum VS Sağlam

1993 yılında Gordon Milne'nin yerine Beşiktaş'a gelen Christoph Daum, o dönemde öğrencisi olan Ertuğrul Sağlam ile yarın teknik adam olarak karşı karşıya gelecek. Daum ile Sağlam arasındaki rekabet Fenerbahçe ile Bursaspor'un şampiyonluk yarışında kesişmişti. Sağlam'ın çalıştırdığı Bursa şampiyon olunca, Daum, F.Bahçe'den ayrıldı. Şimdi  Eskişehirspor ile Bursaspor karşılaşacak ve bu ikili adeta rövanşa çıkacak.

Kayseri VS Sivas

17 EYLÜL 1967 Türk futboluna kara bir leke olarak düşmüş, Kayseri'de 43 futbolsever statta yaşamını yitirmişti. 9 Aralık 1990'da Sivas-Kayseri arasındaki husumet son buldu. İki komşu kent sezonun startında buluşuyor. Bu maçın bir özelliği daha var. Farklı tarihlerde Real Madrid forması giyen teknik direktörler Prosinecki ve Roberto Carlos da ilk haftanın  buluşmasında.

Şota VS Tolunay

ŞOTA Trabzonspor'a aynı dönemde imza attığı Tolunay Kafkas ile karşılaşıyor. Konya ve  Tiflis'ten Karadeniz ekibine gelen ikili, Süper Lig'in ilk haftasında birbirine rakip oluyor. Karabük- Kasımpaşa maçını izleyenler iki teknik adam ya da iki eski dostun randevusuna tanıklık edecek.