SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktör Fuat Çapa, Medical Park Antalyaspor ile 0-0 biten karşılaşmas sonrasında çok sıcak ve nemli bir havada mücadele ettiklerini, her iki takımın da zaman zaman zorlandığını ifade ederek, Antalyaspor’un geçen yılki kadrosunda yer alan 10 futbolcunun sahaya ilk 11’de çıktığını ve saha içinde birbirlerini iyi tanıyan oyunculara karşı mücadele ettiklerini söyledi.

Rakip takımın kendilerini yerden pas yaparak yormaya çalıştığını kaydeden Çapa, ilk kez Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden bir takım olmalarına rağmen etkili poziyonlar ürettiklerini, sahada oyuncularının ellerinden gelen mücadeleyi sahaya yansıttığını dile getirdi.

Çapa, şöyle devam etti:

”İlk devrede Volkan ve Yasin ile çok net gol pozisyonlarına girdik ancak bunu değerlendiremedik. İkinci devrede ise karşılaşma daha da ortada gitti. Karşılaşmanın son 15 dakikası her iki takım için de çok zor geçti. Burada önemli olan takım savunmasını yapabilmekti. Bugün ortaya koyduğumuz oyundan son derece memnunum. Daha önce belirlediğimiz eksik olan mevkilere trasnfer yapmamız gerektiği orataya çıktı. Bu iki bölgeye transfer gerçekleştirebilrsek ligde ilk 10 içine girebiliriz. Bu sezon başında belirlediğimiz hedeflerimizden bir tanesiydi.”

Antalyaspor’un bugün kadroya giremeyen oyuncularının ligde başka takımlarda belki ilk 11 veya 18’e girebilecek kalitede olduğunu ifade eden Çapa, şöyle konuştu:

”Biz takım olarak neler yapmamız gerektiğini biliyoruz, onlar da rakipten daha fazla istemek ve daha fazla mücadele etmek. Bunu yaptığımız zaman hedeflerimize ulaşabiliriz ancak ligi kaldırabilecek 18 futbolcumuz yok, bunu da biliyoruz. Geçen yıl şampiyon olan takımımızdan bu yıl kadroda olan bir oyuncumuz var. Takım tamamen değişti, yeni bir takım olduk.”

Lacivert-siyahlı takımın oyuncusu Ekrem Ekşioğlu ise ilerleyen süreçte daha iyi bir oyun ortaya koyabileceklerini, takım ve bireysel olarak iyi futbol oynadıklarını söyledi.