SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörlüğüne Christoph Daum’un getirilmesi, Bandırma ilçesinde yaşayan ve Alman teknik adama benzerliğiyle tanınan Erbil Kömür’ü (53) de sevindirdi.

Bandırma’da, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) iskelesi yanında “Bandırmalı Daum’un Yeri” adlı çay bahçesini işleten Kömür, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Christoph Daum’un Türkiye’ye dönmesine en fazla sevinenlerden biri olduğunu söyledi.

Onun iyi bir teknik direktör, tecrübeli bir spor adamı olduğunu dile getiren Kömür, “O, Türkiye’ye geldiği anda ben gündeme geliyorum, işlerim daha da artıyor. Taraftarları dahi beni görmek için mekanıma geliyorlar. Kendisine Bursa’da başarılar diliyorum” dedi.

Kömür, Daum’a benzerliği sayesinde işlerinin arttığını vurguladı.

Özellikle İstanbul ve İzmir’den Bandırma’ya gelen kişilerden bazılarının, kendisiyle fotoğraf çektirmek için yarıştığını anlatan Kömür, “Kendisiyle 7 yıl önce Fenerbahçe Futbol Kulübünün Samandra Tesisleri’nde tanıştım. Onunla bir araya gelmekten çok mutlu oldum. Teknik direktörlük hayatının Türkiye’de devam etmesini canı gönülden istiyorum” diye konuştu.