SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon Trabzonspor maçının ardından son kez ekranlara çıkan ve o günden itibaren yaklaşık 2 ay konuşmayan Fatih Terim, dünkü antrenman öncesi basının karşısına geçti. Son günlerin merak edilen tüm sorularını ve konularını medya mensuplarıyla paylaştı. Konuşmasının başında yeni sezonun, tüm Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyen Terim'e ilk yöneltilen soru Burak Yılmaz hakkındaydı. Terim, Süper Kupa seremonisi sırasında ‘yüzünü asan', sevinç gösterilerinde üzgün görünen ve basında gitmek istediği yönünde haberler çıkan Burak için şunları söyledi: Oynamak istemeyen kimseyi oynatmam. Hatta ekonomik kriterler uyuyorsa kapımızı açarız. Her zaman söylediğim gibi asıl olan Galatasaray'dır. Benim de başkanın da yönetimin de Burak Yılmaz'ın da yeri dolar. Önemli konu hedeftir.”

‘KENDİSİNE SORUN’

Terim, Burak konusunda ayrıca, “4 forvetimiz var. Bunlardan en iyisini ilk 11'de oynatıyoruz. Oynar veya oynamaz. Bu benim vereceğim bir karar. Profesyonel bir iş yapıyoruz. Herkes hazır olmak zorunda. Bu işin kırgınlığı ve kaprisi olmaz. Kazanıldığı zaman herkesin mutlu, kaybedildiğinde herkesin üzülmesi gereken bir iş yapıyoruz. Üzerinde fazla durmuyorum, kendisine sormalısınız” ifadelerini kullandı.

‘IBRAHIMOVIC’İ BİLE OKUDUM’

İmparator, Ünal Aysal ile Bodrum'da gemide yaptığı görüşme için bazı gazetelere dokundurdu. “Şiraze kaçtı. Ibrahimovic'i bile okuyorum. Galatasaraylılar böyle bir yaklaşımı hak etmiyor. Biz başkanla görüştüğümüzde iki kişiydik. O ve ben bir şey söylemeyince herkes bir şeyler yakıştırıyor. Umut vermenin manası yok” dedi.

‘EKSİLMEYE KARŞI HAZIRLIKLIYIZ’

Galatasaray’ın kadrosunda 10 yabancı oyuncunun bulunduğunu hatırlatan Terim, transferi beklenen Portekizli oyuncu Bruma için, “İlgilendiğimiz bir isim ama 10 yabancımız var. (Bu cümlenin ardından Elmander gitti ve sayı 9'a indi.) Eksilme durumunda hazır durumdayız” diyerek transferin sinyalini verdi. Derbide Amrabat'ın çok istekli olması nedeniyle Chedjou'yu tribüne gönderdiğini hatırlatan İmparator, stoper konusunda sıkıntısı olmadığını yineledi.

TOP BAŞKAN VE ARDA’DA!

Türkiye’de ilk kez AMK'nın duyurduğu Arda ile Galatasaray flörtünde son durumu Terim özetledi. “Arda'yı çok istediğimiz biliniyor” diyen Terim sözlerine şöyle devam etti: “Milli maçtan sonra 1-2 saat görüştük. Kendisiyle en son ben konuştum. Gelmek için her şeyi yapıyor ama Atletico Madrid'deki durumunu da unutmamak lazım. Günler ne getirir bilmiyorum ama başkanımızın Atletico başkanıyla konuşması gerekiyor. Zaten başkanımızın böyle bir çabası var.

Yüzde veremem ama isteğimiz Arda'nın gelmesi yönünde. Arda her zaman gelmek istediğini söylüyor. Gidişi sürpriz olmuştu, gelişi de sürpriz olabilir. Transferde görev Arda ile başkana düşüyor.”

TERİM NEDEN KONUŞTU?

Basında yer alan Burak Yılmaz haberleri sonrası Galatasaray antrenörü Hasan Şaş, Kral'ın menajerleri Ali Egesel ve Ogan Tarhan'ı arayarak, “Burak'ı zor durumda bırakıyorsunuz. Bu durumu düzeltin” dedi. Menajerlerin cephesinden herhangi bir açıklama gelmeyince Terim medyanın karşısına çıktı, görüşlerini paylaştı.

Yasin YILDIRIM / AMK

Yayınlanma Tarihi:19:06,