SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetim ve teknik heyet tarafından idmanlara alınmayan milli futbolcu, çalışmalarını A2 Takımı'yla Samandıra'da sürdürüyor. O hala profesyonel ve hala etrafındaki gençlere gülücükler saçıp, tecrübesini aktarıyor.

Onun lakabı Nöbetçi golcü. Bu ismi almasındaki başlıca neden F.Bahçe'de çıktığı 280 maçtın sadece 128'inde 11'de oyuna başlayabilmesi ama buna rağmen 86 gol atması, hatta bir kez de kulübeden gelerek gol kralı olması.

Tam 12 yıl önce genç milli takımda oynarken Romanya'ya attığı 5 gol sonrası Cemil Turan tarafından F.Bahçe'ye kazandırılan 30 yaşındaki oyuncu, başladığı yere geri döndü. Renklere olan aşkı sebebiyle yönetim ve teknik heyetin kendisini idmanlara almamasına darılmayan ve çalışmalarını F.Bahçe A2 Takımı'ndaki gençlerle sürdüren Semih, yeni hocası ‘Rambo' lakablı Hasan Özdemir'in her söylediğini yapıyor.

Bir ayı aşkın bir süredir idmanları hiç aksatmadı Şentürk. Haftada sadece 1 gün izin yapıyor, basın mensuplarıyla konuşmuyor. Dereağzı'nda fotoğraf çekmek yasak olduğu için fotomuhabirimiz Mustafa Nacar dışarıdan gördüğünüz kareleri yakaladı. Ve Semih'in hala genç olduğunu ve içindeki kırgınlığa rağmen gençlere gülücükler dağıtıp, tecrübelerini anlattığı gözleniyor.

HEP ALEX’İ SORUYORLAR

İçeriden aldığımız bir bilgiyle bitirelim bu haberi. Samandıra'daki gençler Semih Şentürk'e en çok eski kaptan Alex de Souza'yı soruyor. Onunla anılarını, nasıl bir insan olduğunu anlatan Semih, eski kaptanının taklidini bile gençler için yapıyor.

Mustafa NACAR/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:49,