SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda'dan yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçen sarı-kırmızılılar, yedek kaldığı için mutsuz olan Burak'ın satışına onay verdi. Golcü oyuncu transfer olursa, yerine Mustafa Pektemek alınacak.

Süper Kupa'da yedek kaldığı için yüzü düşen ve kupa töreninde sevinmeyen Burak Yılmaz ile yollar ayrılıyor. Drogba'nın aldığı yıllık ücretin aynısını isteyen ve Avrupa'dan kendisine gelen teklifler olduğunu belirten ‘kral'ın satışına onay veren teknik direktör Fatih Terim, şimdi yaşanacak gelişmeleri takip ediyor. Burak'ın tavrından camia da oldukça rahatsız olurken, Avrupa'dan gelecek teklifler bekleniyor. Gelecek ücretin 4'te 1'ini Trabzon'a verecek olan yönetim, hatırı sayılır bir gelir karşılığında Burak'la yolları ayıracak.

BEŞİKTAŞ NE DİYECEK?

Buradan gelecek parayla da kimin alınacağı netleşti: Mustafa Pektemek. Atletico Madrid'in Arda'yı bırakmaması nedeniyle rotayı değiştiren sarı-kırmızılılar, Beşiktaş'ın golcü oyuncusuna yönelecek. Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle tam olarak kendisini gösteremeyen Mustafa'yı beğenen İmparator da bu transfere onay verirken, 2 sene önce Beşiktaş'ın 4 milyon euroya transfer ettiği 25'lik yıldız için bu meblağın üzerine çıkılacak. Tabi Burak'ın satılması halinde Mustafa'ya yönelecek olan G.Saray'ı Beşiktaş'ın nasıl karşılayacağı da merak konusun. Çünkü iki takım arasında stat konusu yüzünden ipler gerilmişti.

Egehan ŞENGÜL/AMK