SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lazio’dan komik teklif!

İtalyan kulübü, 300 bin euro karşılığında Kral’ı kiralamayı planlıyor. Sezon sonunda da 8.7 milyon euro karşılığında kadroya katmak istiyor.

Güncellenme: 23:02, 16/08/2013
Lazio’dan komik teklif!

Otoriteler tarafından Türkiye'nin en iyi golcüsü olarak gösteriliyor Burak Yılmaz… Bu unvanı almak için Trabzonspor'da başladığı performans grafiğini sarı-kırmızı renkler altında da sürdürdü. 33 golle oturduğu koltukta, Galatasaray formasıyla da 24 gol atarak krallığını tescilledi. Burak Yılmaz'ın ligdeki golleri yetmedi, 8 gol de Avrupa'nın bir numaralı turnuvası Şampiyonlar Ligi'nde atarak dev kulüplerin dikkatini çekti.

LAZIO RESMEN İSTEDİ AMA…

Burak Yılmaz'ı daha önce de isteyen Lazio, dün Burak Yılmaz için resmi teklifini sundu. Ancak sunulan teklif yönetimi düşündürmedi, güldürdü… Teklif oldukça ilginç: Buna göre İtalyan kulübü, Galatasaray'a 300 bin euro vererek satış opsiyonuyla birlikte Kral'ı kiralamak istiyor. Lazio sene sonunda ise 8.7 milyon euro verip Burak'ı kadrosuna katma amacında. Ancak İtalyanlar bu parayı da 3 seneye yayılmış taksitlerle ödemeyi teklif etti.

Başkan Ünal Aysal'ın yanıtı gecikmedi. Aysal, “Burak Yılmaz sadece Galatasaray'ımızın değil, Türkiye'nin de en değerli oyuncularından biri. Mevcut şartlar içinde Burak Yılmaz sarı-kırmızı renklerin ihtiyaç duyduğu bir oyuncu. Onu kesinlikle satmayı düşünmüyorum” diyerek Lazio'nun teklifini geri çevirdi.

AMK YİNE YANILTMADI!

Burak Yılmaz'a Lazio'nun yaptığı teklifi AMK hafta içinde okuyucularına duyurmuştu. Haberimizde “Galatasaray'da yüzü gülmeyen Burak Yılmaz'a Lazio kanca attı” ifadeleri yer almıştı…

Egehan ŞENGÜL / AMK

Yayınlanma Tarihi:22:38,