SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, “Türkiye’de her takımın son 2 yılın tartışmasız şampiyonunu yenmek için sahaya çıkacağı açık. Avrupa’da ise Türk futbolundaki bir dirilişin temsilcisi olarak görüldüğümüzü biliyoruz. Özgüvenimiz her zamankinden daha yüksek” dedi.

Aysal, kulübün internet sitesinde yer alan yeni sezon mesajında, 22 Haziran’da yapılan olağanüstü genel kurulda yenilenen yönetimlerine desteklerinden dolayı üyelere şükranlarını sundu.

Başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını anlatan Ünal Aysal, şunları kaydetti:

“Mücadele ettiğimiz 3 ulusal kulvardan 2 kupayı müzemize kazandırmanın yanı sıra asıl hedefimiz olan Avrupa’da Galatasaray’ın gücünü ve iddiasını yıllar sonra yeniden gösterme fırsatını yakaladık. Vizyon, emek ve Galatasaraylılık ruhunun bir arada olunca nelere kadir olduğunun küçük ama anlamlı bir örneğiydi bu. Şimdi daha zor bir sezon bizi bekliyor. Türkiye’de her takımın son 2 yılın tartışmasız şampiyonunu yenmek için sahaya çıkacağı açık. Avrupa’da ise Türk futbolundaki bir dirilişin temsilcisi olarak görüldüğümüzü biliyoruz. Ama özgüvenimiz her zamankinden daha yüksek.”

Aysal, sarı-kırmızılı taraftarların verdikleri destekle başarılarında önemli rol oynadığını vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“En kötü günümüzde bile bize verdiği destekle başarımızda büyük bir rol oynayan taraftarımız sergilediği duruşla dünyaya örnek oldu. Bir takımı tutmanın, onu başarıya ulaştırmanın ve yüceltmenin eşsiz bir örneğini sergilediler. Gücümüze güç kattıklarının bilinciyle en küçüğünden en büyüğüne hepsine minnettarız. Galatasaray olarak hedeflerimizi büyüttüğümüz yeni dönemde tüm takımlarımıza sakatsız, cezasız, sevgi ve dostluk dolu bir futbol sezonu dilerim.”