SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ibrahima Toure'yi Dubai ekibi Al-Nasr aldı. Lucas Barrios'tan sonra ikinci hüsranı yaşayan Fırtına'nın artık başka şansı yok. Newcastle'dan ayrılmak isteyen Papiss Cisse mutlaka bitirilecek.

Karadeniz ekibi aradığı golcüyü bir türlü bulamıyor. Birçok oyuncuyla temasa geçen bordo-mavili yönetim, üst üste hüsran yaşıyor. Hatırlanacağı üzere Trabzonspor'un gönlünde yatan aslan Çin'de forma giyen Lucas Barrios'tu. Paraguaylı yıldızın menajeriyle defalarca pazarlık yapıldı. Ancak biraz da Çinliler'in çıkardığı sorunlar nedeniyle Trabzon ağır kalınca, Barrios Spartak Moskova'nın yolunu tuttu. Bu gelişme üzerine Monaco'nun Senegalli golcüsü Ibrahima Toure'yi kıskaca alan transfer komitesi dün şok bir haberle sarsıldı. İmza aşamasına gelinen ve 4 milyon euro karşılığı biteceği konuşulan Toure'nin, Dubai ekibi Al-Nasr'a gittiği resmen duyuruldu.

FEDAKARLIK YAPILACAK

Forvet transferi geç kaldığı için taraftarlar zaten homurdanmaya başlamıştı. Toure haberi, bardağı taşıran son damla oldu. İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kurmaylarına talimat verdiği ve golcü transferinin derhal bitirilmesini istediği öğrenildi. Bordo-mavililerin kalan tek alternatifi ise belli: Papiss Cisse! İngiltere'den ayrılmak isteyen Cisse için daha önce de nabız yoklanmıştı. Fakat Newcastle'ın 12 milyon eurodan aşağı inmemesi, Trabzon'u zorluyordu. Ancak bu gidişle forvetsiz kalacak yönetim, düğmeye bastı. Senegalli Cisse için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmayacağı ve 28 yaşındaki santrforun mutlaka bordo-mavili formayı giyeceği belirtildi.

 SEÇİCİ DAVRANIYORUZ

başkan yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, transfer çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Çakıroğlu, “Seçici davranıyoruz. Forvet konusunda acele etmiyoruz. Faydalı olacak bir isim arıyoruz. Arkadaşlarımız çalışıyor. Transfer bu akşam da olabilir, 3 Eylül sabahı da. Tabii yabancı kontenjanı konusundaki sıkıntılarımızı da bir an evvel halletmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

MALOUDA OLAĞANÜSTÜ! 

Çakıroğlu, yeni transferlerden Florent Malouda'ya da övgüler yağdırdı. Radyospor'a konuşan Çakıroğlu, “Ondan çok memnunuz. Bir kere fizik olarak olağanüstü durumda. Çok fit. Malouda hakkında Ünal Karaman'la da konuştum. ‘Hiçbir sıkıntısı yok, takıma çok çabuk adapte olacak' dedi. Jose Bosingwa'dan da çok memnunuz. Bu futbolcuların Trabzonspor'a çok şey katacağına inanıyoruz. Zaten tecrübelerini kimse tartışamaz” açıklamasını yaptı.