SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig'in ilk haftası için geri sayım yapan Galatasaray, şimdilik iki transferle sezona başlayacak. 2010-11 sezonunun bitimiyle birlikte kadroyu yenileyen sarı-kırmızılılarda birçok isimle yollar ayrılmış ve Avrupa futbolunda isim yapmış oyuncular kadroya dahil edilmişti. 2013-14 sezonu öncesi kadroya bakıldığında ise 259 maçla sarı-kırmızılı formayı en çok terleten isim olarak Sabri Sarıoğlu göze çarpıyor. Sabri Reyiz'i takip eden isimler ise 192 maçla Hakan Balta; 91 karşılaşmayla da Emre Çolak…

FORMAYI EN ÇOK KİM GİYDİ?

Geriye dönüp bakıldığında Galatasaray'ın formasını en çok giyen futbolcu Bülent Korkmaz. Tıpkı Sabri gibi, 1980'li yılların başında Florya'nın topraklı sahalarında çalışmalarına başlayan Bülent Korkmaz, 1987'den beri giydiği A takım formasını 630 maç boyunca sırtından çıkarmadı. Efsanelerden Hakan Şükür 630 kez; Metin Oktay da 324 kez Galatasaray formasını giymişti.

Sabri Sarıoğlu, eşi Yağmur ve oğlu Sarp ile birlikte Süper Kupa sonrası yorgunluğu Florya'daki Aqua Alışveriş Merkezi'nde aldı.