SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şu sıralar belindeki sakatlıkla uğraşan Raul Meireles, UEFA Şampiyonlar Ligi öncesi son rakip olan Arsenal eşleşmesini değerlendirdi. Daha önce Liverpool ve Chelsea formalarıyla toplam 9 kez İngiliz ekibine karşı forma giyen Portekizli yıldız, FB TV'ye şu açıklamaları yaptı:

“Takımla koşulara başladım. Herhangi bir olumsuzluk yok. En kısa zamada takıma katılmak istiyorum.

Türkiye’de futbol gelişmesine engellerden biri saha dışı rekabeti. Saha içinde elbet rekabet olmalı ama saha dışına taşımamak gerek. 3 Temmuz sonrası olanlar İngiltere'de olmuş olsaydı, bunları Liverpool yaşamış olsaydı, Everton ona destek olurdu.

Arsenal çok hızlı, organize ve sistemli bir takım. Bence ilk maçın Kadıköy'de olması bir avantaj. Çünkü bu tip turlarda ilk maçlar turun kaderini belirliyor. Seyircimizin önünde iyi bir skor alıp, Londra'ya öyle gitmeliyiz. Dünyanın en iyi takımlarından birine karşı oynayacağız. Arsenal'i anlatmaya gerek yok. En ufak bir hata tura mani olabilir. Çok dikkatli olmalıyız. İyi bir takımız, kaliteli isimlerimiz var. Bunu sahaya yansıtırsak turu geçeriz.

‘TÜRKÇE’Yİ SEVİYORUM’

“Otobüste şarkı söylemesiyle ilgili futbolun güzelliklerini yaşamayı seviyorum. Kazandıktan sonra eğlenmek, galibiyetin tadını çıkarmak çok güzel. Kupa zaferinin ardından otobüste şarkılar söyledik. Ben Türk müziğini büyük bir ilgiyle takip ediyorum. Şarkılar söylemeye çalışıyorum, Türkçe öğrenmeye çalışıyorum. Zor bir lig geçecek, en iyi şekilde hazırlanıp seri galibiyetler almalıyız. Liderliği alırsak sezon sonuna kadar gitmeliyiz ve şampiyon olmalıyız.”

F.Bahçe'de olduğum için çok mutluyum. Buraya gelmemin en önemli sebebi bana verilen değer. Taraftarlar olsun, kulüp çalışanları olsun bana kendimi çok değerli hissettiriyorlar. Ben de bunun karşılığı olarak sahada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.”