SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni transferlerden Atiba Hutchinson, Michael Eneramo ve Pedro Franco için düzenlenen imza töreninde Futbol Direkrörü Önder Özen de hazır bulundu.

Eneramo, Hutchinson ve Franco’nun transfer sürecini yorumlayan Önder Özen, üç oyuncunun da yeteneklerine ve takıma katkı sağlayacaklarına  inandıklarını ifade etti. Özen’in konuşmasının ardından futbolcular resmi sözleşmeye imza attılar.

İmza töreninde konuşan siyah-beyazlıların yeni transferleri yeni sezon öncesi oldukça iddialı açıklamalarda bulundu.

Michael Eneramo: Beşiktaş’a transfer olduğu için son derece mutlu olduğunu ifade eden Nijeryalı golcü, ”Böyle büyük bir kulübün parçası olmaktan ötürü gurur duyuyorum. Sağlık durumumla ilgili endişe duyulucak bir şey yok. Umut ediyorum ki 1-2 hafta içinde idmanlara tam olarak katılacağım ve hazır duruma geleceğim. Sivasspor’da 2 sezon oynadım. Tek ya da çift forvetli sistemde de oynayabilirim. Amokachi’nin Beşiktaş’ta oynadığı dönemde küçüktüm. Ama hatırlıyorum. Pascal Nouma’yı da biliyorum. Onlardan daha başarılı olmak için çalışacağım. Onların elde ettiği statüyü ben de kazanmak istiyorum. Bu sezon farklı olacak. İyi bir takımımız var. 3 kulvar için de çok yoğun çalışıyoruz. Umut ediyorum ki sonunda büyük zaferler yaşayacağız..” diye konuştu.

Atiba Hutchinson: Beşiktaş’a gelmeden önce Türk futbolu ve Beşiktaş hakkında bilgisi olduğunu söyleyen Kanadalı futbolcu, ”Beşiktaş’a geldiği için çok mutluyum. Takım içinde rekabet olması her takım için faydalıdır. Ben de elimden geleni yapıp, formayı almaya çalışacağım. Kadroda olduğum durumlarda elimden geleni yapacağım. Olmadığım zamanlarda ise tekrar kadroya girebilmek için çabalayacağım. İyi bir kadro derinliğimiz var. Rakiplerle mücade edecek gücümüz var. İyi bir birlik ve beraberlik var. İyi bir başlangıç yaparsak takımın inancı artacak. Sezon için çok iyi olacak.’ diye konuştu.

Pedro Franco: Beşiktaş’ın bir diğer transferi Pedro Franco ise, Beşiktaş gibi büyük bir camiaya geldiği için son derece mutlu olduğunu söylerken, ” Beşiktaş’la uzun süreli bir sözleşmem var. Bütün yeteneklerimi Beşiktaş’a sunmak, başarılar kazanmak için geldim. Duran toplarda takım stratejisi gereği gol arıyorum. Sezon içerisinde gollerimi atabilirsem çok mutlu olurum..’ ifadelerini kullandı.