SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu'nda gariplikler bitmiyor. FIFA Dünya Sıralaması'nda 58. basamağa kadar gerileyen Türkiye için milli takımda her kafadan bir ses çıktığını gösteren bir gerçek daha ortaya çıktı. Daha önce hazırlık maçı oynamak için anlaşılan Özbekistan ile son dakikada yapılan program değişikliğinin nedeni A Milliler çıktı. Alınan bilgiye göre Özbekistan deplasmanına hazırlık maçı yapmak istemeyen Ay-Yıldızlı futbolcular teknik heyet aracılığıyla TFF Yönetimi'ne talepte bulunarak, Süper Lig arifesinde böyle bir seyahat programıyla (gidiş geliş 7 saat uçuş, 2 gün konaklama vs.) gereksiz yere yorulacaklarını belirttiler. TFF de bu talebe uyarak Özbekistan maçını iptal edip apar topar Gana ile anlaştı, maç da Olimpiyat'a alındı. 5 Ağustos'ta TFF internet sitesinden yapılan açıklamada ise bu değişikliğe gerekçe olarak, ‘hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve Özbekistan Federasyonu'nun gerekli koşulları sağlayamayacağını bildirmesi' gösterildi.

YILDIZLAR GELMEDİ

Bu değişiklik o kadar plansız programsız gerçekleştirildi ki Gana Federasyonu, Kevin-Prince Boateng ve Michael Essien gibi yıldız futbolcuları için kulüplerinden izin alamadı ve Türkiye'ye getirmedi.

HANGİSİ DAHA GARİP?

Pamuk ipliğine bağlı Brezilya umutları belki de form tutmalarına bağlı futbolcuların tavrı mı daha garip yoksa haftalar öncesinden belli olan programı bir çırpıda iptal eden federasyonun ki mi; karar sizin…