SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Millilerimiz karşısında ilk yarıyı 2-0 mağlup tamamlamalarına rağmen, ikinci yarıdaki etkili oyunlarıyla maçı çevirmeyi başardıklarını ifade eden Gana Milli Takımı Teknik Direktörü Akwasi Appiah, oldukça kaliteli bir kadroya sahip olduklarını söyledi.

Futbolcularına fazlasıyla güvendiğini vurgulayan Appiah, “Maalesef bütün oyuncuma şans veremiyorum. İkinci yarı daha fazla tanıdığım oyuncuları oynatmayı tercih ettim. İkinci yarı büyük bir kararlılık göstererek maçı çevirmeyi başardık” dedi.

Türkiye’nin ciddi bir takım olduğunu da belirten Appiah, “Türk Milli Takımı çok organize bir takım. İlk yarıda oyunu ellerinde tutarak istedikleri gibi yönlendirdiler.” değerlendirmesinde bulundu.

‘F.BAHÇE BENİ İSTEMİŞTİ’

Gana Milli Takımı’nda oyuna sonradan dahil olan ve attığı 2 golle takımına beraberliği getiren Asamoah Gyan ise Fenerbahçe ile ilgili önemli bir itirafta bulundu.

Bir basın mensubunun “Güney Afrika’daki 2010 Dünya Kupası’ndan sonra Fenerbahçe’den teklif aldın mı?” sorusuna Gyan, “Evet bir teklif aldım ama o zaman bu transfer gerçekleşmedi. Benim önüme bakmam gerekiyordu ve şu anda çok mutluyum” yanıtını verdi.