SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Görüşme zamanı!

Süper Kupa alındıktan sonra basın mensuplarına “Artık başkalarını beklersiniz” diyen Burak Yılmaz, Fatih Terim ile konuşacak. Burak’ın geleceği, Terim’in “Kalmak mı istiyorsun yoksa gitmek mi?” sorusundan sonra şekillenecek...

Güncellenme: 08:45, 15/08/2013
Görüşme zamanı!

Süper Kupa'yı iki kez üst üste müzesine götüren Galatasaray, kupa seremonisinin ardından sıkıntılı anlar yaşadı. Burak Yılmaz, soyunma odasından çıkarken kendisini bekleyen basın mensuplarına “Artık başkalarını beklersiniz” demişti. Burak Yılmaz'ın kupa fotoğrafı çekilirken de yüzünden düşen bin parçaydı.

Geçtiğimiz sezon Kasımpaşa maçında yaşanan kısa süreli sıkıntı, Elmander'in sakatlanmasıyla çabuk geçerken 2013-14 sezonu öncesi Emirates Cup'ta yer almayan Burak derbide de sahada olmayınca yüzünü astı… Fatih Terim ile de saha içinde tartışan Burak Yılmaz'ın Terim'in yeni sistemi 4-5-1'e bir hayli bozulduğu ilk andan itibaren anlaşılmıştı.

DÜĞÜMÜ İMPARATOR ÇÖZECEK

Transfer mevsimi, Burak Yılmaz'a yapılan teklifler ve Galatasaray'ın ‘ret' haberleriyle geçerken Kral'ın yurt dışına gitmek için menajerine talimat verdiği bile konuşuluyor. Milli takım kampından bugün dönecek olan Burak Yılmaz, İmparator ile Florya'daki tesislerde başbaşa bir görüşme gerçekleştirecek. Terim, Kral'a “Kalmak mı istiyorsun yoksa gitmek mi?” sorusunu yöneltecek. Burak Yılmaz'ın 2013-14 sezonunda nerede olacağı ise bu sorunun cevabıyla belli olacak.

Egehan ŞENGÜL / AMK