SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emenike kaya gibi!

Emmanuel Emenike, F.Bahçe’deki en hazır oyuncudan bile daha güçlü çıktı; Dayanıklılık, hız, güç ve kuvvet gibi temel değerlerde rakipsiz kalan Nijeryalı forvet, kas gruplarının yoğunluğuyla da ‘elit sporcu’ kategorisinde

Güncellenme: 08:49, 15/08/2013
Emenike kaya gibi!

Emmanuel Emenike… Özellikle 2010-11 sezonunda Karabük'te gösterdiği harika çıkış sonrası, dünya üzerinde sayılı forvetler arasında gösterilmiş ve 9 milyon euroya F.Bahçe'ye transfer olmuştu. O dönem patlak veren şike süreci sebebiyle 10 milyon euroya gittiği Spartak Moskova'dan 2 sene sonra 13 milyon euroya yuvasına geri döndü. VE son 3 yılda her zaman topclass oyuncular arasında gösterildi Nijeryalı forvet. Hatta F.Bahçe Yönetimi, Oscar Cardozo'yu almak üzereyken, tıpkı eski teknik direktör Aykut Kocaman gibi Ersun Yanal da tercihini 27 yaşındaki oyuncudan yana kullandı. Ve bu tercihin ne kadar doğru olduğu, oyuncunun çıktığı ilk idmanlarda ve yapılan testlerde de kendisini gösterdi.

Testlerin lideri

Öyle ki Emenike'nin test değerleri dayanıklılığının üst düzeyde olduğunu gösterdi. Emenike'nin dayanıklılık, hız, güç ve kuvvet gibi temel değerlerinin normal seviyedeki bir futbolcunun çok üzerinde olan ‘elit sporcu' kategorisinde olduğu ortaya çıkarken, Nijeryalı golcünün takımdaki en hazır oyuncudan bile daha hazır durumda olduğu gözlendi.

Hatta golcü ismin, sarı-lacivertli takıma geldiği 2010-11 yılından bu yana çok geliştiği ve Avrupa standartlarına ulaştığı öğrenildi. Yani Emenike, F.Bahçe'ye ilk gelişinde 1 kez bile forma giyemeden gidişinin acısını fazlasıyla çıkaracak gibi gözüküyor!

İdmanlarda gol şov yapıyor

Sarı-lacivertli takıma hemen uyum sağlayan Emenike, idmanların da yıldızı oldu. Çıktığı ilk antrenmandan itibaren üst düzey performans sergileyen yıldız oyuncu, taktik çalışmada attığı goller, takım arkadaşlarına verdiği isabetli paslarla dikkat çekiyor.

Konya maçında sahada

4 yıllık anlaşma sağlanan Emenike, hazır görüntüsüyle hemen formayı kaptı. Taktik idmanlarda 11'e giren Nijeryalı yıldız, cumartesi günü deplasmanda oynanacak olan Konya Torku mücadelesinde forma giyecek.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK