SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Soru şu; dört ay sonra kongre olur mu? Camianın Malouda ve Bosingwa transferlerine rağmen bu soruyu merak etmesini manidar buluyoruz. Oysa diğer sezonların aksine henüz kaybetmeyen bir Trabzonspor var. Mustafa Akçay'ın takımı Avrupa maçlarında denendi ama kimse net bir karar veremiyor. Geçen sezonun devamı diyenler çoğunlukta. Bize göre öyle. Bu takım geçen sezon kaldığı yerden devam ediyor. İşin doğrusu Akçay'dan daha radikal hamleler beklerken, o sistemi biraz cilalayıp yoluna devam etmeyi seçti. Bunda en büyük etken, kulübün mali durumu. Malouda, Bosingwa ve forvet transferi, eski sistemi cilalamaktan öteye geçemezse, kongre söylentileri güçlenir, zemin bulur.

23'ünde gelmez ki

Bir yandan da takım kötü giderse kongre olur diye bekleyenler çoğunlukta. Kötü niyetli düşünceler bunlar. Takımın kötü gitmesinden medet ummak yanlış. Yönetimi beğenmeyenler, kongrede hamleler yapmalı. Sandıkta delege kararını veriyor. Sandık dışında sahadan, başarısızlıktan medet ummak yanlış! Başka bir yönetim olsaydı, -diyelim Muharrem Usta- aynı şekilde camia, onun etrafında birleşecekti. Sahada kaybetsin de biz gelelim mantığı, eksiktir, kimseye faydası olmaz. Hem de bu durumda. Malouda Trabzonspor'a geliyorsa kim getirmişse helal olsun denir normalde. Ama bazılarına göre yaşlı transfer. Malouda'yı 23 yaşında hiçbir Türk kulübü alamazdı zaten. Bunu neden söylemiyorsunuz?

İkiyüzlü olmayın!

Trabzonspor iki önemli maça çıkacak. Beşiktaş ve Kukesi. Ligin ilk maçında beklentimiz, tribünlerin yarı yarıya olmasıydı. Ona da İl Güvenlik Kurulu engel oldu. Diğer şeyler önemli değil. Trabzon yenilebilir, normal karşılamak lazım. Galip gelebilirse, Kukesi maçına oyuncular ve hoca 1-0 önde başlar.

Bir de yanlış bir mantık var: ‘Yönetimin kredisi az, ilk maç önemli, Kukesi maçında olumsuz bir durum çıkarsa, baltaları hazırlayalım.'

“Yönetimin, takımın yanındayız” diyenler, “Hoca ve oyuncuların yanındayız” diye demeçler verenler; Trabzonsporluluk iki yüz kaldırmaz. Tek yüzlü olun, gidebildiği yere kadar hocaya da takıma da destek olun. En azından köstek olmayın, güzel düşünün, güzel şeyler olsun!

Yayınlanma Tarihi:09:14,