SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “İlk maçı, 4 sene çalıştığımız, çok önemli başarılar elde ettiğimiz eski takımımıza, eski öğrencilerimize ve diğer tarafta da eski öğrencisi olduğumuz hocaya karşı oynamak. Bunlar, futbolun güzel tarafı. Bizim için Bursaspor karşılaşması kolay bir maç olmayacak. Taraftarımızın desteğiyle güzel bir karşılaşma oynayıp, sezonun bundan sonra kalan kısmıyla alakalı da camiamıza umut verecek bir futbol ortaya koyup, sezona 3 puanla başlamak istiyoruz” dedi.

Sağlam, gazetecilere yaptığı açıklamada, kırmızı şimşeklerin, ligin ilk maçında 18 Ağustos Pazar günü Eskişehir Atatürk Stadı’nda Bursaspor’la karşılaşacak olmasını değerlendirdi.

“Bizim açımızdan futbolun güzel bir sürprizi” diyen Sağlam, şunları kaydetti:

“İlk maçı, 4 sene çalıştığımız, çok önemli başarılar elde ettiğimiz eski takımımıza, eski öğrencilerimize ve diğer tarafta da eski öğrencisi olduğumuz hocaya karşı oynamak. Bunlar, futbolun güzel tarafı. Tabii bizim en önemli isteğimiz, bu sezon saha içi performansımızla zaten ligde iyi bir yere gelmeye çalışırken, saha içi davranışımız ve tribünde ortaya koyacağımız performans, davranış ve söylemlerle de bütün ülkeye örnek olabilecek bir sezon geçirmemizdir. Bir tarafta saha içindeki başarılar, diğer tarafta da fair play ruhu. Özellikle futbolda bugün ülkemizde çok özlediğimiz, görmeyi istediğimiz ve göremediğimiz davranışları Eskişehirspor olarak futbolcusuyla, yöneticisiyle, teknik adamıyla, taraftarıyla, camiasıyla bunları sergileyip, herkes tarafından böyle parmakla gösterilen bir takım olmanın mücadelesini vereceğiz. Bütün ülkenin sempati duyduğu bir takım olmak isteyeceğiz. Bunu yapacağımıza inanıyorum. Saydığımız insanların da bu konuda sorumluluk alması gerekecek.”

 “Eskişehirspor ile Bursaspor, Türk futbolunda iki önemli marka”

Sağlam, camiayı motive edebilecek en önemli unsurun “saha içi başarılar” olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bunu oyuncularımızla yapmaya çalışacağız. Bizim için Bursaspor karşılaşması kolay bir maç olmayacak. Bursaspor, iyi, güçlü bir takım, yeni bir değişim yaşıyorlar. Taraftarımızın desteğiyle güzel bir karşılaşma oynayıp, sezonun bundan sonra kalan kısmıyla alakalı da camiamıza umut verecek bir futbol ortaya koyup, sezona 3 puanla başlamak istiyoruz. Komşu kentlerin birbiriyle dost olması lazım. Eskişehirspor ile Bursaspor, Türk futbolunda iki önemli marka. Sezonun bu önemli maçında inşallah iki camianın, iki taraftar, iki oyuncu grubunun dostluk içerisinde bu karşılaşmayı oynayıp… Tabii saha içerisinde futbolun getirdiği rekabet sonuna kadar olacak. Bu iş çirkinleşmeden, futbol kurallarının dışına çıkılmadan fair play ruhu içerisinde yaşanıp, maç bittiği zaman hak eden mutlaka kazanacaktır. Maçı kaybeden kazananı tebrik edecek, kazanan mutluluğunu, rakibini incitmeden yaşayacak ve hem saha içindeki futbol kalitesiyle hem de vereceğimiz dostluk mesajlarıyla sezona, belki de geri kalan kısmına mesaj olabilecek bir karşılaşma oynamak istiyoruz.”