SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Toure’de sona doğru

Toure’de sona doğru

Toure’nin kulübü ile yapılan kıran kırana pazarlıklar nihayet sonuç verdi. Fransız ekibi ile 4 milyon euro karşılığında el sıkışıldı. 27 yaşındaki Senegalli’nin hafta sonuna kadar resmen açıklanabileceği belirtiliyor

Art arda patlayan Malouda ve Bosingwa transferleriyle önce orta sahayı ardından savunmayı güçlendiren Trabzonspor, son bombayı da forvete saklıyordu. Birçok yıldızla temasa geçen Karadeniz ekibi, özellikle Lucas Barrios için yoğun çaba harcamıştı. Başkan yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu'nun da doğruladığı bu transfer ne yazık ki gerçekleşmedi. Paraguaylı golcü Spartak Moskova'nın yolunu tutarken, Trabzonspor da alternatif isimlere yöneldi. Liste yine kabarıktı. Fakat bordo-mavililer için tek bir aday öne çıktı: Monca'da forma giyen Ibrahima Toure… Radamel Falcao transferiyle gözden düşen 27 yaşındaki Senegalli yıldız için günlerdir pazarlık yapılıyordu.

Çin ve İran'da oynamıştı

Ve pazarlıklar nihayet sonuç verdi. Toure için kapıyı 6 milyon eurodan açan Monaco, 4 milyon euroya kadar düştü. İki kulüp yetkilileri el sıkışınca, söz sırası Toure'ye geldi. Daha önce Çin, İran ve BAE gibi ülkelerde top koşturduğundan farklı futbol iklimlerine alışık olan Toure, Trabzon'a sıcak baktığını bildirdi. Düzenli olarak ilk 11'de oynayabileceği bir takıma gitmek isteyen Senegalli, geçen sezon 35 maçta 18 gol atmıştı. Menajerler vasıtasıyla yürütülen görüşmelerin 1-2 gün içinde sona ermesi bekleniyor. Karadeniz ekibinin yeni golcüsünü, hafta sonuna kadar resmen duyurabileceği söyleniyor.