SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

R10’da umutlu bekleyiş

Copa Libertadores’i kazanan Ronaldinho, A.Mineiro yönetimine, “Buradaki misyonum bitti. Gitmeme izin verin” diyerek son bir kez şansını deneyecek. Beşiktaş’ın gözü bu görüşmede.

Güncellenme: 11:14, 14/08/2013
R10’da umutlu bekleyiş

Siyah-beyazlı yönetim Ronaldinho'dan vazgeçmiyor. Dünyaca ünlü süper yıldız da Beşiktaş'a gelmek için büyük bir riske almaya hazır. Geçtiğimiz gün ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, Ronaldinho'nun Beşiktaş'a gelmek istediğini ancak kulübü Atletico Mineiro'nun Copa Libertadores'in kazanılmasından sonra sambacıyı bırakma fikrinden vazgeçtiğini söylemişti. Ancak kulüpten sızan bilgilere göre Ronaldinho için hala umut ışığı var. Beşiktaş Yönetimi, R10'un menajeri ve ağabeyi Roberto Assis ile iletişimi kesmiş değil. Öyle ki gelen haberlere göre Ronaldinho önümüzdeki günlerde Atletico Mineiro'dan transferine izin verilmesini isteyecek. Sambacı süper yıldız, “Birlikte Copa Libertadores'i kazandık. Buradaki misyonum bitti. Gitmeme izin verin” diyecek.

Mineiro çekiniyor

A.Mineir'nun asıl korkusunun ise Ronaldinho'nun Brezilya'da başka bir kulübe gitmesi olduğu, Avrupa'ya transfere ise izin verebileceği belirtiliyor. Kulübün R10'un yurt içinde başka bir takıma gitmesi halinde taraftarlarından tepki almaktan çekindiği bildirildi. Ronaldinho, ülkesine Flamengo forması ile dönmüş ancak daha sonra olaylı bir şekilde Atletico Mineiro'ya geçmişti. Flamengo taraftarı ile kulüp yönetimi arasında R10'un küstürüldüğü gerekçesiyle soğuk savaş yaşanmıştı.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:57,