SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol As gazetesinin haberine göre Barcelona'nın kaderi 2003 yılında neredeyse değişiyordu. Ekonomik sıkıntıları atlatmak adına genç oyuncuların maaşlarında kesintiye giden yönetim, bu sebeple Cesc Fabregas ve Gerard Pique gibi iki büyük ismi İngiltere'ye kaptırırken Lionel Messi ile de neredeyse yollarını ayıracaktı.

O dönem ailesiyle birlikte kulübün sağladığı bir evde yaşayan Messi, kulüp ev kirasını ödemeyi bırakınca Arjantine kesin dönüş yapmaktan kıl payı kurtuldu.

Baba Jorge Messi'nin bu kararı Lionel Messi'nin B takımına gönderilmesi kararıyla çözümlenirken. Dönemin B takım antrenörü Guillermo Hoyos bu karara karşı çıkıp Messi'nin A takımda yoluna devam etmesi gerektiğini, yine dönemin futbol sorumlusu Pep Colomer'e iletti. Sportif direktör Sandro Rosell, bu kararı anlayışla karşılarken, para sıkıntısından dolayı bir çözüm üretemedi.

Asıl çözüm ise Guillermo Hoyos'un arkadaşı bir girişimci Antoni Vilalta tarafından geldi. Baba Messi'yi şirketinde işe alan Vilalta, karşılığında Messi'nin profesyonel sözleşme imzalaması durumunda kontratından yüzde istiyordu. Kağıt üzerinde resmi bir anlaşma olmadığı için bu konu şu an mahkemede.

Goal

Yayınlanma Tarihi:16:30,