SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hilbert Gezi’yi unutmamış

Beşiktaş'tan ayrılıp, Bayer Leverkusen'e transfer olan siyah-beyazlı taraftarların sevgilisi Roberto Hilbert, Almanya'da 11 Freunde'ye verdiği röportajda önemli açıklamalar yaptı

Güncellenme: 16:59, 14/08/2013
Hilbert Gezi’yi unutmamış

Üç sezon forma giydiği Beşiktaş’tan ayrılıp, Almanya’nın Bayer Leverkusen takımına transfer olan Roberto Hilbert’ten ses getirecek sözler.

Alman 11 Freunde’ye konuşan yıldız futbolcu Beşiktaş’ta çok güzel günler geçirdiğini ve özellikle iyi bir bağ kurduğu siyah-beyazlı taraftarları unutmayacağını söyledi. Gezi Parkı olayları sırasında sosyal medya üzerinden verdiği mesajlarla dikkat çeken Hilbert kendisine sorulan “Bu protestonun sebebini anlayabildiniz mi?” şeklindeki soruya “O sırada Amerika’da tatildeydim ama İstanbul’daki dostlarım ve takım arkadaşlarımla sürekli temas halindeydim. Olayların sebebini oldukça anladım. Öncelikle insanların düşüncelerini özgürce dile getirmeleri gerekir. Özellikle gençler ne kadar modern bir şekilde yaşamak istediklerini gösterdiler. Ancak medya onları terörist gibi gösterdi. Polis de onlara terörist muamelesi yaptı. Arada bir iletişim eksikliği vardı. Hükümet, göstericilere karşı çok daha barışcıl bir tutum izleseydi bu kadar sert bir çatışma ortama yaşanmazdı” diye konuştu.