SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2 senelik şampiyonluk özlemini sonlandırıp, ezeli rakipi G.Saray'ın hegemonyasını bitirmek isteyen F.Bahçe, yeni sezon öncesinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı. Teknik direktörlük görevine Ersun Yanal'ı getiren ve 5 önemli isimle kadrosunu takviye eden sarı-lacivertliler artık transfer defterini kapattı.

Bu kadro yeterli

G.Saray'ın elinden Alper Potuk'u alan, Kadlec ile savunmayı güçlendiren, Holmen'i bedavaya getiren, Alves'e hatırı sayılır bir meblağ ödeyen yönetim son olarak da Emmanuel Emenike'yi yuvaya döndürdü.

Teknik direktör Ersun Yanal ile görüşen ve devre arasına kadar bu kadro ile yola devam etme kararı alan F.Bahçe, gerek duyulması halinde ara transfer döneminde yeniden atağa geçecek. Ancak Yanal, kaybedilen Süper Kupa finalinden sonra bile hem Avrupa'da hem de ligde başarıya gidecek bir kadroya sahip olduklarını ifade ederek, yönetimden topa basmasını istemişti. Bunun üzerine de yönetim, transferi kapatma kararı aldı. Sezon başlayana kadar büyük bir sakatlık yaşanmazsa başka isim alınmayacak.

Tarihinen pahalı  dönemi!

Aziz Yıldırım bu sezon tam anlamıyla kesenin ağzını açtı. Emenike, Alves, Alper ve Kadlec'e tam 30 milyon 250 bin euro bonservis bedeli ödeyen F.Bahçe, tarihinin en pahalı transfer dönemini geçirdi. Bugüne kadar hiçbir sezon öncesinde 30 milyon euroyu göremeyen sarı-lacivertliler, 2011-12 sezonunda 27 milyon euroluk satış yapmış ve ara transfer dönemi dahil olmak üzere 35 milyon euro harcamıştı.

Eser ERENLER

Yayınlanma Tarihi:08:53,