SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gana ile 2-2 berabere kaldığımız maçın ardından Milli Takımlar teknik direktörü Abdullah Avcı takımın motivasyon problemine değindi.

Güçlü bir takımla oynadıklarını ifade eden Avcı, ”Gana; fizik kalitesi iyi, atletik gücü olan,baskı yapabilen, bir takım.özellikle oyunu bizim açımızdan değerlendirecek olursak; ilk golü yediğimiz daikikaya kadar olan kısmı değerlendirmek istiyorum. Oyunun ilk 62 dakikasında topa sahip olan,oyuna hükmeden bir takımdık. Rakibimiz ilk yarıda uzaktan şutlarla ve duran toplarla kalemize gelebildi. Pozitif futbol oynamak isteyen taraf bizdik. Gana, Dünya Kupası grup elemelerinde sadece 2 gol yemiş, böyle bir takıma karşı 2 gol bulmak önemliydi. Uzun süredir maç kazanamadığımız için gol yedikten sonra sorun yaşadık. Top rakipte olunca devamlı problem yaşıyoruz. Çok enteresan goller yiyebiliyoruz. Olumlu ve olumsuz şeyleri bir arada yapabilen bir takımız, umarım Romanya maçında bu şanssızlığımızı yeneriz.

Uzun süre maç kazanamadığımız için gol yedikten sonra saha içinde kırılmalar ve dalgalanmalar yaşıyoruz. Takımın fiziksel durumu beni endişelendirmiyor. Süper Kupa Finali’den gelen futbolcularımız vardı. Bugün itabari ile daha da üstüne koyarak devam ediyorlar. Yebn sezon öncesi bütün futbolcularıma başarılar diliyorum.” dedi.

Abdullah Avcı, Gana maçını yaklaşık 2.000 civarında taraftarın izlemesiyle ilgili olarak ise ,”Seyirci sayısı beklentimin üzerinde oldu. Başarıya endeksli bir seyirci kitlemiz var. Biz de şu sıra sonuç bazlı çalkantılı dönemler yaşıyoruz. Başarıyla beraber ilgi de artacaktır.” ifadelerini kullandı.

Gana karşısında sonradan yedikleri gollerle ilgili soruya ise ”Oyun içinde olan bir şey. Umarım bu bize Romanya maçı öncesi iyi bir örnek olur ve buru durumu bir daha yaşamayız.

Yayınlanma Tarihi:23:37,