SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hikmet Karaman’la yollarını ayıran Bursaspor ,Alman çalıştırıcı Christoph Daum ile 2 yıllık anlaşma imzaladı.

İmza törenine Türkçe, “Bugün burada çok mutluyum” diyerek başlayan Alman teknik adamın bu jestine taraftarlar alkış ile karşılık verdi.

Herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek için konuşmalarına Almanca devam etmek istediğini söyleyen Daum,  ”Burada Bursaspor ailesi, yönetim kurulu, oyuncularımız hepsini teker teker tanıyacağım. Bu aileye katkı sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum. Türkiye benim ikinci vatanım. Bunda hiçbir zaman değişiklik olmadı. Bu sözleşmenin oluşma süreci çok kısa bir zaman içinde oldu. Sözleşmeyi sonuçlandırdıktan sonra benim üzerime düşen görev en kısa sürede bilgileri toplamak. Ve biran önce işime başlamak olacak. Benden önceki antrenör arkadaşıma da bundan sonraki kariyerinde başarılar dilerim” dedi.

” Bir Bütün Olmalıyız “

Taraftara seslenen Daum, “Daha önceden Bursaspor taraftarını biliyorum. Ama bundan sonra aile olarak hareket edeceğimiz için taraftarın yarattığı atmosferi fantastik bir şekilde görmek istiyorum. Biz bir bütün olmalıyız. İnsan sırtını duvara dayar. Ben burada sırtımı duvara dayıyorum ve o duvarın sizler olduğunu hissediyorum. Benim prensibim anlatmaktan daha fazla sahada işimi yapmak. Çok fazla lafı uzatmadan sahaya dönmek istiyorum. Herkesin beni kalben karşıladığını görüyorum. Burada bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum. Söz veriyorum, elimden gelenin en iyisini yapacağım” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:09,