SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Basın Sözcüsü Bekir Sıktı Saraç, Erkan Zengin’in Fenerbahçe’ye transfer olacağı iddiaların asılsız olduğunu söyleyerek, “Fenerbahçe’nin bu tip şeyler yapmasını istemiyoruz, ama bu işin biraz Fenerbahçe’nin hocası Ersun Yanal’dan kaynaklandığını sanıyorum. Kendisini burada, Eskişehirspor’dan ayrılmadan önce ikaz etmiştim. Eskişehirsporlu futbolculardan elini çekmesini istemiştim kendisinden” dedi.

Basın Sözcüsü Bekir Sıktı Saraç, Eskişehirspor’un bu hafta kendi sahasında oynayacağı Bursaspor maçı hazırlıklarını sürdürdüğünü belirtti. Saraç şöyle devam etti:

“Eskişehirspor’daki yönetim değişikliğinden sonra çok iyi işler yapılmaya başlandı Eskişehir’de. Başta tabi sayın hocamız Ertuğrul Sağlam ile anlaştık. Teknik direktör olarak. Daha sonra N’Diaye’yi transfer ettik Kadromuzu koruduk. İyi kamp dönemleri geçirildi. Futbol takımımız hocamızın verdiği bilgiye göre söylüyorum, ligde hazır hale geldik biz. Bursaspor bizim edebi dostumuz, ama aynı zamanda ezeli rekabet var aramızda. Bundan dolayı maç iddialı. Lige de iyi başlamak istiyoruz. 3 puanla başlamak istiyoruz. Bursaspor takım olarak bir takım sıkıntılar içerisine girdi. Hocaları ayrıldı. Şimdi yeni bir hoca ile anlaştılar. Oranın iç bünyesindeki durum nedir biz bilemiyoruz. Bizi de pek fazla ilgilendirmiyor. Ama biz maça hazırız. 3 puanla lige başlamak istiyoruz ve öylece de biteceğini umuyoruz. Hazırız. Taraftarlarımızın her zaman olduğu gibi gene bu maçta da tribünleri dolduracaklarını umuyorum. 90 dakika takımımızı desteklemeye devam etsinler ve ediyorlar da. Onların da lige moralli başlamasını istiyoruz. Onları morallendirecek şey elbette ki güzel futbol ve 3 puandır. Allah’ın izniyle onu da alacağımızı umuyoruz.”

Mevcut kadroyla yola devam

Transfer konusunda bir değişikliğin olmadığını, mevcut kadroyla yola devam edeceklerini ifade eden Bekir Sıtkı Saraç, “Transfer konusunda bir değişiklik yok. Şu anda mevcut kadroyla devam ediyoruz. Aksayan bölgeler olursa daha transfer dönemi bitmiş değil. Eskişehirspor her zaman transfer yapar. Alır da satar da. Ama şu anda gözüken bir şey yok” dedi.

Yanal’dan futbolcularımızdan elini çekmesini istemiştim Bekir Sıtkı Saraç, futbolcuları Erkan Zengin’in Fenerbahçe’ye transferi konusunda söylentilerin olduğunu ifade eden basın mensuplarına şu yanıtı verdi:

“Kesinlikle biz de üzülüyoruz bunlara. Fenerbahçe’nin bu tip şeyler yapmasını da istemiyoruz, ama bu işin biraz Fenerbahçe’nin hocası Ersun Yanal’dan kaynaklandığını sanıyorum. Kendisini burada, Eskişehirspor’dan ayrılmadan önce ikaz etmiştim. Eskişehirsporlu futbolculardan elini çekmesini istemiştim kendisinden. Gazetelerde okuduğumuz, bu devam ediyor gibi. Erkan Zengin’i kesinlikle satmayacağız. Hatta milli takım kampından döndükten sonra önümüzdeki yıllar için Erkan Zengin’le anlaşma yapıp mukavelesini uzatmak istiyoruz. Erkan Zengin satılık değil. Eskişehirspor’un hiçbir futbolcusu satılık değil şu anda.”

DHA

Yayınlanma Tarihi:21:36,