SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayaalp’in cezası askıya alındı

FILA'nın disiplin suçu nedeniyle 6 ay men cezası verdiği milli güreşçi Rıza Kayaalp, cezası askıya alındığı için gelecek ay düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası'na katılabilecek.

Güncellenme: 17:23, 13/08/2013
Kayaalp’in cezası askıya alındı

Uluslararası Güreş Federasyonu’nun (FILA) cezalı sporcular listesine aldığı dünya şampiyonu güreşçi Rıza Kayaalp, 6 aylık men cezası askıya alındığı için gelecek ay yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası’nda katılabilecek.

Dünya Gençler Güreş Şampiyonası için Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, erkekler grekoromen stil 120 kiloda 2011 dünya şampiyonu ve 2012 Londra Olimpiyatları üçüncüsü Rıza Kayaalp’in cezasıyla ilgili FILA yetkilileriyle görüştüğünü söyledi.

Yerlikaya, FILA yetkililerinden aldığı elektronik posta yoluyla aldığı mektuba göre, Kayaalp’in cezasının, FILA Temyiz Komisyonu davayla ilgili bir karara varana kadar askıya alındığını bildirdi.

FILA’nın Yerlikaya’ya elektronik posta yoluyla gönderdiği mektupta şu ifadeler yer aldı:

“FILA Disiplin Kurulu’nun 11/11’inci maddesi doğrultusunda talebiniz kabul edilmiştir. Bu madde doğrultusunda Rıza Kayaalp’in 12 Temmuz 2013’de başlayan men cezası, FILA Temyiz Komisyonu, davayla ilgili bir karara varana kadar askıya alınmıştır.

Temyiz eden taraf (Rıza Kayaalp) bu mektubun tarihinden itibaren tüm ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaya hak kazanmıştır.

FILA Temyiz Komisyonu, 2013 Dünya Güreş Şampiyonası’ndan sonra bu davayı gözden geçirecektir.”

Bu arada FILA’nın 5 Ağustos tarihinde güncellenen cezalı sporcular listesinde, daha önce disiplin suçu nedeniyle 6 aylık cezalı (11 Ocak 2014’e kadar) olduğu görülen Kayaalp’in isminin, bugün güncellenen listede olmadığı görüldü.

Kayaalp, alınan karar nedeniyle 16-22 Eylül tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası’nda güreşebilecek.

Yayınlanma Tarihi:17:14,