SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Schalke forması giyen Klaas-Jan Huntelaar, Wesley Sneijder’in Hollanda Milli Takımı’na tekrar çağrılması için kendini Galatasaray’da bir kez daha kanıtlaması gerektiğini öne sürdü.

2010 senesinde inanılmaz bir performans ortaya koyarak hem Hollanda’nın Dünya Kupası Finali’ne yükselmesini hem de Inter’in Şampiyonlar Ligi’ni kazanmasını sağlayan Sneijder, o seneden bu yana büyük bir düşüşe girmiş ve son olarak da Louis van Gaal tarafından milli takımdan çıkarılmıştı.

Sneijder’in bu düşüşü hakkında konuşan isim ise milli takımda bir dönem beraber top koşturduğu Huntelaar oldu. Goal’e konuşan golcü oyuncu, “Kulübünde kendisini göstermesi çok önemli. Eğer iyi bir seviyede oynarsa, tekrar milli takıma çağrılacaktır. Bu işler böyle.” dedi.

Huntelaar’ın yanı sıra Rafael van der Vaart da Sneijder hakkında “Wesley’nin çağrılmaması beni şaşırttı. Ama hocamız bu konuda her zaman açık. Benim de çağrılmadığım zamanlar olmuştu. Ancak çalışıp tekrar takıma davet edilerek bunun üstesinden gelebilir.” sözlerini sarf etti ve Sneijder’e destek oldu.

Hollanda, 14 Ağustos’ta Portekiz ile hazırlık maçı oynayacak.

Goal