SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medical Park Antalyaspor’un yeni transferi 28 yaşındaki İngiliz futbolcu Anton Ferdinand, 3 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Medical Park Antalyaspor Dış İlişkiler Sorumlusu Burak Uysaloğlu tarafından Antalya Havalimanı’nda karşılanan Ferdinand, Hasan Subaşı Tesisleri’ne getirildi. Yeni transfer burada Kulüp Başkanı Gültekin Gencer ile bir süre sohbet etti. Daha sonra kendisini 3 yıllığına kırmızı-beyazlı renklere bağlayan resmi imzayı attan Ferdinand, özel araçla sezon hazırlıklarına devam eden yeni takımına katılmak için Isparta’ya hareket etti.

Ferdinand, daha önce sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Medical Park Antalya Hastanesine gelmiş ve yapılan tetkiklerin ardından eşinin doğum yapması nedeniyle İngiltere’ye dönmüştü.

Ferdinand, Hasan Subaşı Tesisleri’nde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Medical Park Antalyaspor gibi güçlü bir takıma geldiği için mutlu olduğunu belirterek, geçen yıl Bursaspor’da oynadığı için Spor Toto Süper Lig’i yakından takip ettiğini ve Antalya ile Antalyaspor’u bildiğini söyledi.

– Ferdinad, Antalyaspr’a katkı sağlamayı amaçlıyor

Kısa sürede hazırlıklara başlayacağını ve antrenman eksiğini tamamlayacağını ifade eden Ferdinad, Antalyaspor için mücadele edeceğini ve kendisine güvenen kulüp başkanı ile teknik heyeti mahcup etmemek için elinden geleni yapacağını kaydetti.

Ferdinand, ”Futbolculuk kariyerimi Türkiye’de en üst noktaya taşımak ve Antalyaspor’un başarılarına katkı sağlamak amacıyla çok çalışacağım. Antalyaspor’un ligdeki konumunu ve birlikte mücadele edeceğim arkadaşlarımı iyi biliyorum. Takım ruhuyla hareket ederek, taraftarımızın beklentilerini karşılayacak bir takımı sahada herkese göstermeyi hedefliyorum” dedi.

Kulüp Başkanı Gencer de tecrübeli İngiliz futbolcunun da resmi sözleşmeye 3 yıllık imza attığını ve en kısa sürede oyuncunun takıma adapte olacağına inandığını söyledi.

Bu yıl takıma takviye yaparak, güçlerine güç kattıklarını kaydeden Gencer, ”Tüm transferlerimiz Antalyaspor’a ve camiamıza hayırlı olsun. Sporcu kardeşlerime ve teknik heyete başarılı bir yıl diliyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:20:11,