SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vojvodina faciası sonrasında Hikmet Karaman’ı kovan Bursaspor Yönetimi, Christoph Daum’la el sıkışmıştı. Mustafa Denizli ve Şenol Güneş’le anlaşma sağlayamayan yeşil-beyazlıların, daha önce Beşiktaş ve Fenerbahçe’yle şampiyonluk yaşayan Daum’da karar kılması kentte olumlu bir hava estirdi. Bursaspor Camiası, Alman teknik direktörün takımın başına getirilmesine tam not verdi.

Mallorca’dan ayrılıp, Köln’e geçen Christoph Daum’un bugün eşyalarını toplayacağı ve yarın Bursa’ya ayak basacağı kaydedildi. Resmi imzaların da Bursa’da atılacağı ve yarından itibaren tecrübeli antrenörün, takımın kontrolünü ele alacağı ifade edildi. Christoph Daum, Bursaspor Yönetimi’ne transfer listesini de sundu. İlk olarak orta sahanın ortasına ve forvet hattına takviye isteyen Alman çalıştırıcı, taleplerini sıraladı. İşte Daum’un transfer listesi…

VARAN 1 : SEMİH ŞENTÜRK

Daha önce de Bursaspor’un gündemine gelen Semih Şentürk’e, Hikmet Karaman karşı çıkmıştı. Ancak eski öğrencisiyle birlikte çalışmaya çok sıcak bakan Daum’un, Semih’in transferine onay verdiği kaydedildi. Tekrar başlayan görüşmelerin kısa süre içerisinde olumlu noktalanması bekleniyor.

VARAN 2 : MAURİCE EDU

Orta sahanın ortasına Yasin ve Şamil gibi isimlerin transfer edilmesine rağmen sıkıntı yaşayan Bursaspor’da Daum da bu bölgeye takviye istedi. Gündeme de ilk olarak geçen sezon kiralanan Maurice Edu geldi. Yönetimin yıldız futbolcu için kesenin ağzını açacağı gelen haberler arasında…

VARAN 3 : KAZIM KAZIM

Yeşil-beyazlılar hücum hattı için Galatasaray’a geri dönüş yapan Kazım Kazım’ı düşünüyor. Daum da, eski talebesini çok istiyor. Ancak sarı-kırmızılıların, Kazım’ı bırakmaya yanaşmadığı, özellikle Fatih Terim’in bu transfere karşı çıktığı biliniyor.

Yayınlanma Tarihi:08:53,