SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Daha yeni başladık

Geçen sezon devre arasında geldiklerinde “Bizi seneye görün” dediler. Sözlerini tuttular. Hazırlık maçları ve Süper Kupa Finali’ndeki performanslarıyla parmak ısırttılar

Güncellenme: 08:43, 13/08/2013
Daha yeni başladık

2011 yılında Aysal göreve gelirken verdiği sözlerin hepsini tuttu. 14 Mayıs 2011'de “Başarı, başarı, başarı” dedi. Önce lig şampiyonluğu, ardından Süper Kupa sevinci yaşadı. Yıldız transfer sözü verdi; Sneijder ve Drogba'yı getirdi. İkinci sezon hem lig hem Süper Kupa müzeye getirildi Avrupa'nın bir numaralı kupasında son 8 takım arasına isim yazıldı… O iki dünya yıldızından Sneijder, uzun süre futbol oynayamadığı için taraftardan süre istedi. Maç eksiği nedeniyle Florya'da ek çalışmalarını sürdürdü. Aynı sıkıntı Drogba'yı da bekliyordu. Mayıs ayından sonra Çin'e giden Fildişili yıldız; uzak kaldığı Avrupa futboluna Galatasaray ile ‘merhaba' dedi. AMK'ya verdiği şampiyonluk röportajında da “Beni daha izlemediniz” demişti.

İkisi de sinyali vermişti

İkili Scot Pri ile özel çalışmalar yaptı ve kendilerini 2013-14 sezonuna hazırladı. Hazırlık maçlarında bu sezon neler yapacaklarının sinyallerini verdiler. Didier Drogba, İzmir'deki Malaga maçında ağları havalandırdı ardından Arsenal ile oynanan Emirates Cup final maçında 2 gol atarak Galatasaray'a Avrupa'nın en prestijli özel kupalarından birini getirdi. Sneijder ise Shrewsbury Town maçında sonradan oyuna girerek farkı açtı, Notts County'ye de golünü attı. Malaga ağlarına bıraktığı top ise ayakta alkışlandı.

Final maçında ne yaptılar?

Sneijder, Fenerbahçe maçında gol atamadı ancak sahanın en iyisiydi. 65 pas yaptı, bunların 44'ünde isabet sağladı. 4 orta yaparken kaleye çektiği 5 şutun, 2'si Mert'ten geri döndü. 89 dakika oyunda kalan Sneijder; 69 kez topla buluştu.

Drogba ise attığı golle Süper Kupa'yı getirdi. 63 dakika Alves'in markajında kalsa da 46 kez topla buluştu, 3 kez faule maruz kaldı. 29 pasın 16'sını olumlu kullandı. 9 kez rakip kaleyi yoklayan Drogba 3 kez isabet sağladı.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK