SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Biri gider biri gelir

Süper Kupa’da yedek kaldığı için yüzü asılan ve maç bitimindeki sözleriyle ayrılık sinyali veren Burak Yılmaz’ın satışından gelecek parayla Arda Turan’ın transferi bitirilecek.

Güncellenme: 08:52, 13/08/2013
Biri gider biri gelir

G.Saray’da Süper Kupa'yı kazanmanın sevinci yaşanırken kafaları karıştıran tek konu Burak Yılmaz'ın tavrı oldu. Teknik direktör Fatih Terim'in sakat olduğu için kadroda düşünmediği Kral, mücadeleyi yedek kulübesinde tamamlamış ve kupa töreninde dahi yüzü pek gülmemişti.

Terim'in kendisiyle ilgilenmesine karşın yüzü bir türlü gülmeyen Burak, maç bitiminde de bir gazetecinin ‘seni bekliyoruz Kral' sözlerine “Bundan sonra başkalarını beklersiniz” yanıtıyla ayrılık sinyali vermişti. Daha önce golcü oyuncu için gelen teklifleri geri çeviren yönetim de ‘kral'ın satışına onay verdi. Burak'tan gelecek parayla ise eski kaptan Arda Turan için kesenin ağzı açılacak.

Atletico naz yapıyor

Yabancı kontenjanı nedeniyle iyice kıymete binen yıldız oyuncu için daha önce 14 milyon euro artı Riera teklifinde bulunan sarı-kırmızılılar bunu biraz daha yükseltecek. Burak'ın satışından çok ciddi bir gelir bekleyen yönetim böylece Atletico'nun aklını çelebilecek. Arda ile her konuda anlaşılırken, tek sorun Falcao'yu da kaybeden İspanyol ekibinin milli oyuncunun satışına sıcak bakmaması. Ancak bu konu da Burak'tan gelecek para ile giderilecek.

Bahadır ÇOKİŞLER