SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, yarın Gana ile oynanacak hazırlık maçı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’nin Afrika futbolunun önemli takımlarından biri olan Gana ile oynayacağını hatırlatan Avcı, “Umarım iyi bir oyun oynar ve son zamanlarda alamadığımız skoru alırız. Eylül ayında oynayacağımız müsabaka öncesinde moral kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Avcı’nın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– Şu ana kadar 17 müsabaka oynadık. Hazırlık dönemlerinde 40'a yakın oyuncu kullandık. Ligde performansı artan oyuncularımızı hazırlık maçlarında, yaz kamplarında görmek için onlara şans verdik. 2. Lig ya da 1. Lig hiç fark etmez.

– Ben Mehmet Ali Aydınlar döneminde göreve başladım. Geldiğimden itibaren de Yıldırım Demirören ve yönetimi son derece destek oldular bana. Türk milli takımın altyapıları için neler yapabileceğimiz konusunda neler yapacağımız konusunda projelerimizi sunduk.

– İşimizin zor olduğunun farkındayız ama eylül ayı bir başlangıç. Ligimizin yaş ortalamış 30. Biz 24.7 yaş ortalamasıyla oynuyoruz. Bir 90 dakikada her şey değişebilir. Bir maçta şansımız yüzde 90'lara çıkabilir. Bu fırsatı en iyi şekilde kullanmak istiyoruz.

– Nuri Şahin Almanya'nın en iyi ikinci takımında banko oynuyor. Ondan önce de Real Madrid'de oynadı. O zaman şunu konuşmamız lazım. Takım mı olmak birey olarak performans mı değerlendirmek. Bizde iyi bir takım olabilmek son derece önemli bir husus.

– Önemli olan istikrarlı bir turnuva takımı olmak. Bunun yolu da kulüplerden, onların altyapılarından geçiyor.

– Sadece Arda Turan için değil. Bütün oyuncularımızın Avrupa'da oynamaları taraftarıyım.

– Romanya maçı bıçak sırtı. O maçı kazandığımız takdirde ekim ayı daha farklı olacaktır.

Semih Kaya: İyi işler yapamadık

– Bizim için son derece önemli bir karşılaşma. Son dönemde Türk futbolu olarak iyi işler yapmadığımızı düşünüyoruz. Bunun nedenlerinden biri de, bizim saha içindeki performansımız. Bundan önceki zamanlarda Türk milli takımının neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Biz de önümüzdeki müsabakalarda gerçekten de elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Türk halkı, Türk milleti bize güvendiği sürece biz hedeflediğimiz noktaya en kısa sürede ulaşacağız.

– Her futbolcunun belirli zamanlarda kötü giden maçları olabilir. Bunu tabii ki akım içinde kendimiz halletmeliyiz. Hata yaptığımız takdirde bunlar çok ağır sonuçlara neden oluyor. Biz en iyi şekilde motive olmaya çalışıyoruz.

Yayınlanma Tarihi:12:34,