SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sorun duygusal!

Sorun duygusal!

Fernandes’in yeni sözleşmeyi imzalamamasının nedenini AMK açıklıyor

Beşiktaş'tan 2.2 milyon euro alan Portekizli yıldıza Spartak Moskova 4 milyon euro verdi. Bu teklif üzerine kafası karışan Manu'nun satılması gündemde.

AMK Spor, Manuel Fernandes'in sözleşme uzatma önerisini 3. kez reddetmesinin ardından “Tamamen duygusal mı?” başlığıyla Portekizli'nin ücretine zam istediği iddialarına yer vermişti. Yaptığımız detaylı araştırmalarda bu iddiaları doğrular bilgilere ulaştık. Fernandes'in aylar önce Beşiktaş'ta yola devam etmek istemesine rağmen yaşadığı bu ani fikir değişikliğinin nedeni gerçekten de ‘duygusal'mış… Meğer, Spartak Moskava, Fernandes'e geçtiğimiz pazartesi yıllık net 4 milyon euro ücret önermiş; Beşiktaş'tan 2.2 milyon euro alan Manu'nun kafasını işte bu teklif karıştırmış.

Üstelik Fernandes'i tek isteyen Ruslar değil. Portekizli yıldıza menajerler aracılığıyla Milan'dan da bir transfer teklifi geldi. İtalyan devi, Manuel Fernandes'e haftalık 20 bin euro vereceklerini, kabul etmesi halinde Beşiktaş ile transfer görüşmelerine başlayacaklarını bildirdi. Yıllık 1 milyon euroyu bile geçmeyen bu teklif Manu'yu tatmin etmedi. Fernandes'in Rusya'ya gitmeye de sıcak bakmadığı ancak yıllık net 4 milyon euro ücrete de sırtını tamamen çeviremediği belirtiliyor. Beşiktaş Yönetimi ise yeni kontrat görüşmelerini ocak ayına kalması halinde Manu'yu bonservissiz elden kaçıracaklarının bilincinde. Siyah-beyazlılar, Fernandes'i, taraftar ve teknik heyetin olumsuz tepkisine rağmen eylül ayının başına kadar iyi bir ücrete satmayı gündemine almış durumda.

AMK SPOR ÖZEL HABER