SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MHK teknik direktörlerle buluştu

MHK, 2013-2014 sezonu öncesinde Süper Lig'de yer alan takımların teknik direktörleri ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Güncellenme: 18:19, 12/08/2013
MHK teknik direktörlerle buluştu

İstanbul The Grand Tarabya Otel’de gerçekteştirilen toplantıya, MHK Başkanı Zekeriya Alp, Başkan Vekili Yüksel Okçuoğlu, FIFA kokartlı hakemler Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Barış Şimşek, Mete Kalkavan ile Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze, Torku Konyaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin, Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ve Eskişehirspor yardımcı antrenörü Mutlu Topçu katıldı.

Toplantıda Beşiktaş ve Trabzonspor’un da aralarında bulunduğu 9 ekibin temsilcisi yer almadı.

Basın mensuplarına kapalı olarak yapılan toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, yeni sezon öncesinde Spor Toto Süper Lig’de yer alan takımların teknik direktörleriyle yaptıkları toplantının Türk futbolunun geleceği açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

İstanbul The Grand Trabya Otel’de gerçekleştirilen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Alp, toplantıya sadece 9 takımın teknik direktörünün katıldığını belirterek, “Bazı arkadaşlar mazeretlerini bildirerek, bazıları da bildirmeden gelmediler. Burada böyle bir toplantının yapılması, Türk futbolun geleceği adına son derece önemliydi. Gönül isterdi ki hepsi buraya katılsın. Maalesef gördüğünüz gibi son derece eksik bir kadro ile toplantı yapmak durumunda kaldık” diye konuştu.

Geleceğe dönük anlamlı bir toplantı yaptıklarını dile getiren Alp, “İlişkilerimizdeki sorunları, sıkıntıları paylaştık. Onların istediklerini, bizim istediklerimizi masaya yatırdık. Bu atılmış çok güzel bir adımdır. Bu adımı önümüzdeki haftalarda, aylarda devam ettirmek istiyoruz ve hakem camiası ile futbol camiasını çok daha sıkı bir birlik ve beraberlik içerisinde götürmek istiyoruz. Ümit ediyorum gelecekte bunun yararlarını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig’deki takımların teknik direktörlerinin Türk futbolunda son derece önemli bir yer teşkil ettiğinin altını çizen Alp, şunları kaydetti:

“Onlara, futbolcuları yönlendirip, futbolun kuralları çerçevesinde hareket etmelerini sağlarlarsa bize ve hakemlerimize son derece yardımcı olacaklarını ifade ettik. Onlar da bu çerçeve içerisinde gerekenleri yapacaklarının sözünü verdiler. Teknik direktörlerle hakemlerimiz birlikte çok güzel şeyler yapmak istiyoruz. Türk futbolunda bu bir milat olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü hakemlerimizin iyi maç yönetmesi, az hata yapması futbolcuların iyi niyetine bağlı. Bunu daha evvel de defalarca söyledim. Bu iyi niyeti sağlayacak olan kişiler de teknik direktörlerdir diye düşünüyoruz.”

Zekeriye Alp, toplantıda teknik direktörü yer almayan ekiplerden Trabzonspor’un mazeret bildirdiğini ancak Beşiktaş’ın mazeret bildirdiğine yönelik bir bilginin kendisine gelmediğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:18:18,