SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ezeli derbide hem Terim hem Yanal süpriz kadroları sahaya sürdü. Gökhan Zan ve Amrabat'ı Chedjou'ya tercih eden Terim, Faslı oyuncunun kamp performansını ödüllendirirken, takımını da hızlı oynatmayı hedefledi. Amrabat oyundan çıkana kadar etkiliydi. Terim'in 120 dakika boyunca Burak Yılmaz'ı oynatmaması bir başka sürpriziydi.

Yanal'ın ise Kadlec'i yedek oturtmasını anlamak güç. Hasan Ali'yi oynatacaksanız ki bence de ‘O' oynamalı Yobo sakat değilse neden İstanbul'da bıraktınız ? Eğer mesaj 6+0+4 bizim sorunumuz değil ise neden Salzburg maçında 8 yabancı oyuncu oynadı ? Hatta Bruno atıldıktan sonra acaba Yanal keşke Yobo'yu getirseydim diye düşünmüş müdür?

Maç beklenenin aksine kontrollü başladı. Dengeli geçen ilk yarım saatin ardından Son 10 dakika etkili olan takım Galatasaray'dı. İlk devre mücadele yüksekti ama heyecan yoktu. Sarı-Kırmızılılar Drogba ,Sneijder ve Amrabat ile gole yaklaştı ancak Mert geçit vermedi. Fenerbahçe ise ilk yarıda tek etkili pozisyonu Sow ile yakaladı. Galatasaray'da Hamit ile Selçuk, Fenerbahçe'de Kuyt ve Mehmet Topuz ilk yarının en etkisiz oyuncularıyken Mert Günok sahanın yıldızıydı.

Kırmızı kart  kırılma anıydı

İkinci yarıya daha etkili başlayan Galatasaray'dı. Sarı-Kırmızılıların girdiği pozisyonları savuşturan Bruno Alves'in 63. dakikada oyun dışında kalması maçın kırılma anı oldu. Bu dakikadan sonra Galatasaray baskısını daha da arttırırken Drogba,Hamit ve Selçuk ile sayısız pozisyondan yararlanamadı. Son yarım saati tek kale oynanan maç uzatmaya gitti.

Bu sıcağa kar dayanmazdı

63. dakikadan itibaren maçı önce uzatmaya, sonra penaltılara taşımayı hedefleyen Fenerbahçe'nin umutlarını Drogba bitirdi. 99. dakikada Hakan Balta'nın ortasında Drogba yıllardır yaptığını yaptı. Golden sonra Fenerbahçe etkili ataklar yapsa da geçit vermeyen Muslera ve direkti.

Kupayı Galatasaray hak ederek kazandı ama oynanan 120 dakika bize iki takımın da hazır olmadığını gösterdi…