SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor’un yeni takım kaptanı Kadir Bekmezci yeni sezon öncesi Sivasspor’un durumunu değerlendirdi. Bekmezci, “Yeni teknik direktörümüz Roberto Carlos’un çok büyük hedefleri var” dedi.

Yeni sezon hazırlıklarını Sivas’ta kendi tesislerinde sürdüren Sivasspor’un yeni takım kaptanı Kadir Bekmezci önümüzdeki hafta başlayacak lig öncesi takımın son durumunu DHA’ya değerlendirdi. Kamp döneminde çok iyi çalıştıklarını, Roberto Carlos’un farklı bir çalışma sistemi olduğunu belirten Bekmezci, “Hocamız Roberto Carlos sonuçta çok büyük bir isim ilk hocalık tecrübesini bizimle yaşayacak. Hocamız çok sempatik birisi ve gerçekten çok profesyonel antrenmanlar yaptırıyor. Takım olarak uzun zamandır böyle antrenmanlar yapmıyorduk. Farklı bir sistemi var. Onu uygulamaya çalışıyoruz. Başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

ÇOK FARKLI İDMANLAR YAPTIK

Sivas ve Hollanda kamplarını değerlendiren Bekmezci, “Kampta futbolcular olarak ilk önce hocamızı tanımaya çalıştık. Çünkü hocamız sonuçta yabancı Türk hocalara göre farklı çalışmaları, düşünceleri var. Kamplar zor geçti. Ama herkes kamptan zevk aldı. İnşallah bunu da lige yansıtırız.” diye konuştu. Roberto Carlos’un takım başına geçmesi ile birlikte çok değişik bir idman programı izlediklerini belirten kadir Bekmezci, “İdmanlarımız çok farklı geçiyor. Bazı idmanlar ağır oluyor, bazı idmanlar hafif oluyor. Ama takım olarak idmanlarımızın hepsi zevkli geçti. Bütün takım istekli ve arzulu çalıştı. Yaptığımız idmanlar bizler açısından iyi oldu” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZİ CARLOS BELİRLEDİ

Bu hafta sonu start alacak olan lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirten Bekmezci, “Bu hafta lig başlıyor. Hedefimizi zaten hocamız belirledi. Bizim de takım olarak da hedeflerimiz var. Bunu yakalamak içinde lige iyi başlamak gerekir. İlk 3 maçımız çok önemli.

Onlardan iyi sonuçlar alırsak hedeflerimize doğru ilerleriz. Hocamızın hedefi her zaman bütün maçları kazanmak. Çünkü o her zaman kazanmaya alışmış bir insan. Tabi burada başarı için maçları kazanmak lazım. Biz hemen ‘Şampiyon olmak istiyoruz’ demiyoruz. Böyle bir konuşma yapmak istemiyorum. Çünkü Süper Lig kolay bir lig değil. Bunun için maç maç değerlendirmek gerekir. Hocamızın hedefi Avrupa kupalarına katılmak. Şampiyonlar Ligi’ne gitmek. Bu sene ligi ilk 3 ya da ilk 4 içinde bitirmek istiyoruz. Bunun içinde takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

TAKIM KAPTANI OLMAM BENİ MUTLU ETTİ

Sivasspor gibi büyük bir takımda kaptan olmanın kendisini mutlu ettiğini belirten Kadir Bekmezci, “Takımdan giden arkadaşlarımız oldu. Onlar gidince de takım kaptanlığı bana verildi. 5 yıldır Sivasspor’a hizmet ediyorum. Kaptanlığı en iyi şekilde yapmak istiyorum.” dedi. Takıma yeni katılan oyuncuların çabuk uyum sağladıklarını belirten Bekmezci, “Takımımıza yeni gelen oyuncular olsun eski arkadaşlarımız olsun bir birimiz ile çok çabuk kaynaştık. Çok iyi bir arkadaşlık kurduk. Aslında baktığımız zaman kamplar bu ortamın sağlanmasına yarıyor. Takıma yeni katılan kaliteli arkadaşlar ile başarı elde edeceğiz. Buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Lig mücadelesinde taraftarın kendileri için önem taşıdığını da anlatan Bekmezci, “Taraftarımız bizim için her zaman çok şey ifade ediyor. Yeni sezonda yine onların desteğine çok ihtiyacımız var. Biz futbolcular onların desteğini aldığımızda kendimizi daha iyi hissediyoruz. Bizden desteklerini esirgemesinler.” ifadelerini kullandı.