SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Top durur Selçuk vurur

G.Saray’da geçen sezon Drogba ve Sneijder’in gelişiyle yaşanan krize Terim el koydu. Kaleye yakın frikiklerde topun başına sarı-kırmızılıların kaptanı geçecek.

Güncellenme: 08:49, 11/08/2013
Top durur Selçuk vurur

Cimbom'a geldiğinden beri duran toplarda rakip kalecilerin kabusu olan Selçuk İnan'a takım içinden ‘ortak' çıkmıştı. Oynadıkları takımlarda topun başına geçen Drogba ve Sneijder, parçalı formayı giyince frikiklerde Selçuk'un yanında yer almaya başladılar. Özellikle Drogba, Selçuk'un gol yaptığı yerlerde frikikleri kendi kullanmış ve isabet sağlayamamıştı. Günümüz futbolunda duran topların önemini vurgulayan teknik direktör Fatih Terim frikikleri paylaştırdı.

SNEIJDER 3. ALTERNATİF

Yay civarında kazanılan frikiklerde Drogba ve Sneijder meşin yuvarlağın başına üşüşmeyecek. Bu bölgedeki duran topları Terim mutlaka Selçuk İnan'a kullandırmak istiyor. Mesafe uzaklaştıkça ise toplar Drogba'nın olacak. Zaman zaman Hamit Altıntop da şans arayacak. Kenardan kazanılan serbest vuruşlarda ise nefis kesmeleriyle Sneijder takım arkadaşlarına gol pozisyonu hazırlayacak.