SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbide dostluk rüzgarı

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa finalinde dostluk rüzgarı esiyor. İki dev kulübün başkanı Ünal Aysal ile Aziz Yıldırım mücadeleyi birlikte izleme kararı aldı

Güncellenme: 21:53, 11/08/2013
Derbide dostluk rüzgarı

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki dev kapışmada fair-play örneği… Karşılaşmayı iki başkan Ünal Aysal ile Aziz Yıldırım protokol tribününde yan yana birlikte izleyerek kulüpler arasındaki gerilimi düşürme kararı aldı. Maç için özel bir uçakla Kayseri’ye gelen Aziz Yıldırım mücadeleyi locada seyretmeyi planlıyordu. Ancak Yıldırım’ın Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın ısrarı üzerine fikrini değiştirip karşılaşmayı protokol tribünde Aysal ile birlikte izledi.

AYSAL OTURMAM DEMİŞTİ

Ünal Aysal geçtiğimiz hafta içerisinde verdiği bir röportajda “Kayseri’de birbirimize yaklaşım göstermeyeceğimiz için hoş bir görüntü olmaz. Eğer yan yana oturmak zorundaysak ben o maça gitmem. Oradaki protokolün düzenleme yapması gerekir. Bu konuda yetkililerden ricada bulunacağım. Zaten Aziz Bey’in ‘ben o renklerden nefret ediyorum’ şeklindeki sözlerinden sonra uzlaşma imkanımız kalmadı. Bu yüzden kendisiyle oturmam çok zor” ifadesini kullanmıştı.

Yayınlanma Tarihi:19:35,