SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına yarın yapacağı antrenmanla başlayacak.

Beko Basketbol Ligi’nde yeni sezon hazırlıklarına BJK Akatlar Spor Salonu’nda yapacağı antrenmanla başlayacak siyah-beyazlı takım, yerli ve genç oyuncularla toplanacak. Yurt dışında bulunan yabancı oyuncuların ise 16 Ağustos Cuma gününe kadar takıma katılacağı bildirildi.

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında 22 Ağustos Perşembe günü Bolu’ya gidecek Beşiktaş, 5 Eylül’e kadar çalışmalarını burada sürdürecek. Bolu kampının ardından İstanbul’a dönerek hazırlıklarına devam edecek siyah-beyazlılar, 12-15 Eylül tarihlerinde Fransa’da düzenlenecek Pro-Stars Turnuvası’na katılacak.

KUNTER’DEN TRANSFER AÇIKLAMASI

Yeni sezon transfer çalışmaları hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulunan Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Direktörü Erman Kunter, 1 ve 2 numaralı pozisyonlarda oynayabilen yabancı oyuncularla görüştüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Kadromuza katacağımız 5. yabancı oyuncu için temaslarımız sürüyor. Bu transferde epey yol aldık ancak henüz kararımızı vermedik. 3-4 oyuncu ile görüşüyoruz ve hepsi de gelmeye sıcak bakıyor. Pozisyon olarak 1 ve 2 numaralı görevleri yapabilecek bir oyuncu istiyoruz. Bu anlamda bizim için çok önemli bir pozisyon. Takım içinde diğer oyuncularla uyum sağlayabilecek birisini istiyoruz. Belki bir iki oyuncuyu denemeye bile alabiliriz. Bu transferde ince eleyip sık dokuyoruz. Bu hafta içinde neticeleneceğini umuyorum.”

Yayınlanma Tarihi:14:04,